O oddílu 1. OVS

Členové oddílu prochází několikaletou vodáckou průpravou. Začínají na pramici P550 na klidné vodě na řece Dyji (8-11 let). Dále přes fyzicky a technicky náročnější ovládání kánoe na rychleji tekoucí vodě např. řeka Jihlava, Sázava, Vltava, Hron atd. (12-14 let), až nakonec ti nejlepší a nejšikovnější zasednou v zimě do kajaku a na znojemském plaveckém bazénu se učí eskymácký obrat (15 a více let). Následně se výuka přesune na divokou vodu a na umělé slalomové kanály v Českých Budějovicích a Praze Tróji. U členů, kterým nevyhovuje jízda na kajaku, je vodácký program zaměřen na nafukovací kánoe Baraka a výlety na divočejší řeky, mimo jiné do rakouských Alp na řeku Salzu. Veškerou vodáckou výuku vedou zkušení instruktoři-vodáci, kteří mají akreditaci Ministerstva školství.

Vrcholem oddílového roku je 14ti denní tábor na některé z českých nebo slovenských řek. V programu oddílu ovšem nechybí ani výpravy do zajímavých lokalit naší republiky, např. srub na Javořicku, srub u Náměště nad Oslavou, Pavlovské vrchy atd. Dalším doplňkovým programem je plachtění na malých plachetnicích na Nových Mlýnech.

Všechny tyto aktivity jsou propojeny hrami, soutěžemi a závody. Každoročně se účastníme celorepublikových vodáckých závodů v Praze, kde se vždy umisťujeme v horních příčkách výsledkové tabulky.

Pravidelné oddílové schůzky máme každou sobotu od 8:00 do 12:00 (v zimě od 9:00 do 12:00) v areálu bývalé Městské vodárny. Roční členský příspěvek činí 1000 Kč na člena oddílu.

Celoročně přijímáme nové členy ve věku od 8 do 13 let. V případě zájmu přihlásit se do našeho oddílu volejte vedoucímu oddílu Danielovi Meidlovi (tel. 737 540 131) nebo vyplňte elektronickou přihlášku. My se Vám ozveme a domluvíme se na podrobnostech Vaší první návštěvy.

Těší se na Vás 1. oddíl vodních skautů Znojmo

vítězství na závodech SKAPA v Kolíně

elektronická přihláška

pramice P550 na závodech kanoe Vydra v lipnickém lomu táborové hry plachtění na Nových Mlýnech slavnostní hostina