úterý 6.7.2010 - Roztoky u Křivoklátu - stoják

Rosnička

Dnes bude jasno až polojasno 20 - 26°C. Vítr bude foukat 3 m/s.

Kuba

Antirosnička

Dobrý slunečný den. Dnes bude velké vedro. Teploty dosáhnou 100 až 200°C nad nulou, protože přijde písečná bouře a do toho se sesype skála do Berounky a zastaví její tok. Vznikne extra velká atletická dráha, které se atleti nemohli dočkat. Nakonec vybuchne slunce a zemi ovládnou gama paprsky. Všichni se usmažíme a bohové si nás dají na svačinu jako langoše. Takhle končí naše předpověď počasí.

Peťa


Výlet na Křivoklát

Když mě po ránu vzbudili se slovy budíček, řekl jsem si, že snad umřu. Byl jsem nějak nevyspalej, a tak když jsem se později dozvěděl, že se půjde na Křivoklát, dobrovolně jsem se nabídnul, že zůstanu hlídat tábořiště a nakonec jsem v tom nezůstal sám, zůstal ještě Radek. Jak dětičky vypadly z kempu, lehl jsem si na karimatku a začal jsem trochu podřimovat, když v tom jsem si vzpomněl na svůj úkol, který jsem si vylosoval den před tím. Hned jsem s tím začal. Úkol zněl přednést básničku u večeře pro vedení. Básnička se mi psala s lehkostí, hrozně moc mě toho napadlo, všechno jsem tam však dát nemohl.

Když se poté děti vrátily s řevem do kempu, museli jsme vylézt ven a začali jsme chystat pár her. První, která nás napadla, byla opičí dráha. Byla to super hra pro schopné. První úkol v opičí dráze bylo prolézt mezi pádly, která byla umístěna na konvi. Hned poté následovalo 15 kliků a dál se tahali dva třílitrové kanystry jakoby kladkou na strom, ovšem jsme nečekali, že někdo bude tak horlivě a rychle tahat, že by jim utrhl obě uši a kanystry při dopadu bouchly. To byla menší komplikace a chvilku nám to pozdrželo hru, protože jsme museli dostat novou nádobu, co se bude tahat nahoru. Když se to asi po 40 minutách podařilo, pokračovalo se ve hře. Další disciplína byla 15x se obtočit kolem klacku, na kterém museli mít přitlačený čelo a navlíknout pak nit. No a poslední úkol byl hodit házečkou na cíl. Nejlepší čas měl Radek, ale i ostatní časy byli dostatečně dobré.

Po té děti dostaly osobní volno, hrály se hry bez bot, jako například tarantule, raci, kabila. Trochu drastické hry, ale byla to zábava. No, a když jsme dohráli, začala se dělat večeře. K večeři jsem našemu vedení přečetl krásnou básničku, která se prý všem velice líbila. Měl jsem po celý den dosti času ji vyladit. Po večeři bylo ještě nějaké osobní volno a potom se vyhlásila večerka, umyli jsme se a šli do hajan.

Špenát

Dodatky z Křivoklátu

Ráno mě Kuba vzbudil 10 minut po budíčku, protože mě prý nemohl vzbudit. Rychle jsem si skočil do konve pro ešus a rychle jsem běžel pro snídani. Když jsem snídal, viděl jsem, jak Radek táhne Michala po zemi. Přitom řekl, abychom se připravili na výlet. K Radkovi se přidal Špenát a hodili Michala do vody. Michal po nich na oplátku hodil mokré tričko. Ten výlet jsem prvně myslel jako srandu, ale nakonec jsem usoudil, že opravdu jdeme na výlet. Tak jsem se připravil. Za chvíli nás Macek svolal, že máme odchod. Nakonec jsme šli na hrad Křivoklát. Šlapali jsme do velkého kopce. Vešli jsme do Křivoklátu a sedli si na lavičku. Poté jsme šli na prohlídku hradu. Bylo to tam moc pěkné. Poté jsme vyšli ven a měli jsme rozchod. Já jsem šel do mincovny si koupit nějakou minci. Vyrazil jsem si i svou minci s hradem Křivoklátem a koupil jsem si minci s mým znamením - býk. Poté jsem si šel koupit turistickou známku. Poté jsme se sešli a šli jsme lesní cestou až na silnici do kempu. Když jsme přišli do kempu, našli jsme ostatní, jak chrápou pod plachtou.

Peťa

Přejít na:
26.6.   27.6.   28.6.   29.6.   30.6.   1.7.   2.7.   3.7.   4.7.   5.7.   6.7.   7.7.   8.7.   9.7.  
< Předchozí Další >