sobota 3.7.2010 - Třídeňák - Den první

Dnešní den začal jako každý táborový den budíčkem v 8:00. Rozdíl byl v tom, že se všichni měli do 30 minut sbalit a vyrazit na třídenní túru. Úkolem letošního třídeňáku bylo nasbírat co nejvíce bodů a vrátit se v pondělí přesně v 15:00. Za každých 10 minut zpoždění se odečítá jeden bod. Každá skupina obdržela mapu s vyznačenými místy, na kterých je čekal nějaký úkol a pokud ho splnili, získali body, jimiž bylo ohodnoceno dané místo. Vyrazily dvě skupiny:
1. skupina: Vojta, Michal, Tom, Peťa
2. skupina: Klárka, Barča, Pája, Kuba, Titin
Každá skupina si mohla zvolit vlastní trasu (místa, která navštíví).

Místo Body Úkol
1. Křivoklát 2 Najděte památník Karla Egona Fürstenberka a zakreslete jeho pozici do mapy.
2. Leontýnský zámek 10 Co se nachází v prostorách Leontánského zámku?
3. Velká Buková - rozhledna 6 Namalujte rozhlednu.
4. Hamousův statek 9 Jaká kuchyně se zde nachází? Proč se tak jmenuje?
5. Velká Buková 3 Namalujte znak vesnice.
6. Zámek Skřiváň 10 V jakém slohu a století byl zámek postaven?
7. Městečko 5 Kdy bylo Městečko vypáleno?
8. Branov - luh 6 Jaký známý spisovatel psal o tomto kraji?
9. Propadený zámek 9 Co zde stávalo?
10. V Luhu 8 Nachází se zde proslulý přívoz s chalupou Jana Proška z tvorby Oty Pavla. O jakou knihu se jedná?
11. Nezabudický mlýn 8 Toto místo bylo inspirací Oty Pavla pro napsání jeho nejznámější povídky. Jak se jmenuje?
12. Nezabudice 9 Kdo byl Jaroslav Franěk, jehož památník se nachází v této obci?
13. Višňová - kemp 5 Kolik stojí noc v kempu? Dá se zde platit platební kartou?
14. Račice 9 Jak se jmenuje starosta?
15. Zbečno - žst 8 V kolik jede v pondělí první vlak do Berouna a v kolik tam bude?
16. Sýkořice 10 Na katastru obce se nachází zeměpisný extrém okresu Rakovník, a to nejnižší místo okresu. Kolik metrů nad mořem to je?
17. Amalín 5 Sežeňte libovolnou pohlednici.
18. Křivoklát - benzínová pumpa 1 Opište ceny pohonných hmot.
19. Kemp Riviéra 8 Kolik by platili na 1 noc 4 lidé s 1 stanem a psem?
20. Újezd nad Zbečnem 7 Co je zde za památník?

Holčičí posádka

Večer na hlídce jsem málem usla, a když mě ráno budili se slovy: "Za půl hodiny jdete na třídeńák", tak se mi vůbec nechtělo vstávat. A tak jsme vyrazili na Křivoklát, po žluté kolem gotického památníčku, do obchodu u kostela. Přes Amalín kolem hřbitova jsme slezli dolů k řece, tu jsme zdárně přebrodili a štrachali se opět lesem do prudkého kopce. Bylo šílený vedro, a tak jsme byli rádi, když jsme ve vesnici našli lavičku ve stínu a pumpu se studenou vodou. Po krátkém odpočinku jsme opět vyrazili. Na horké polní cestě jsme si kousek zašli, ale pak jsme došli na tu správnou cestu a i přes to, že tam nebyl stín a bylo to do kopečka, jsme pokračovali dál. Po dlouhé době jsme došli k Leontýnskému zámku, kde jsme se naobědvali. Po cestě nám došlo pití a kolem dokola nikde nic. A tak jsme na zámečku požádali o vodu. Vyšli nám vstříc a my pokračovali dál v naší cestě.

Teď už jsme šli lesem, ale špatně jsme odbočili a udělali si zacházku na Chlum. Hurá! Konečně jsme dorazili do Račic. Začínaly nás bolet nožičky a při pohledu na protější vesnici Sýkořice, která byla naším dnešním cílem, se nám udělalo lehce nevolno. Řeku jsme přebrodili za pomocí hodné rodiny se 2 dětmi, kteří nám převezli bagáž, a když jsme trochu oschli, vyrazili jsme cestičkou mezi skalami do Sýkořic. Na dětském hřišti jsme se navečeřeli a vyrazili jsme dolů do Zbečna. Kuba vzal Titinovi batoh, a protože ho bolely nohy, šla Klárka s Pájou na nádraží a my jsme počkali na Hamousově statku.

Pak jsme vyrazili po zelené. Byl už večer, takže nebylo vedro, ale všechny nás bolely nohy. U potoku jsme se napojili na naučnou stezku. Bylo to hodně do kopečka a v lese. Byla tam tma, a tak jsme vytáhli baterky a šli s baterkama. Začali jsme hledat místo na spaní. Došli jsme až na křižovatku, a pak jsme se kousek vrátili na plácek mezi třemi cestami akorát pro nás. Asi v jedenáct jsme se utábořili ke spánku. Leželo se mi šíleně špatně. Asi v půl druhý mě probudilo šramocení, něco kolem nás běhalo. Protože jsem se hrozně bála a nevěděla jsem, co mám dělat, vzbudila jsem Klárku. Pak jsme na měsíčním světle viděly proběhnout lišku. Rozhodly jsme se, že vzbudíme Kubu. Kubu jsme vzbudili za chvilku, a jakmile byl vzhůru, byla jsem zpátky na svém místě. Kuba si nejprve myslel, že si z něj děláme srandu, ale jakmile uslyšel hup, už byl přes Titina a Páju u nás.

Všichni jsme byli vyklepaní a nevěděli jsme, co máme dělat. Klárka zavolala Radkovi, ten jí řekl, ať je nakopeme. Zkusili jsme zavolat Vojtovi s Míšou, ale těm jsme se nedovolali. Kuba navrhl, ať zavoláme jeho taťkovi. Ten nám řekl, že se určitě budou bát světla. My se ale bály rožnout, a tak jsme si jen povídali. Hráli jsme slovní fotbal. Pak se zdálo, že se lišky vzdálili a uslyšeli jsme divné zvuky. Jediný, co nás napadlo, byl medvěd, ale to jsme se snažili vyloučit. Pak to přestalo a lišky zase přiběhly. Nakonec začalo svítat, a když se asi o půl páté rozednilo, lišky odběhly a my jsme šli spát.

Barča


Klučičí posádka

Ráno v 8:00 hod. nás vzbudili, že prý musíme rychle vstávat. Tak jsme rychle vstali bleskově sbalit stan a batohy a vyrazili jsme. Ještě předtím nám Macek vysvětlil úkoly, které jsme museli během třídeňáku splnit. Konečně jsme vyrazili. Prvně jsme vyrazili do obchodu nakoupit potraviny. Potom jsme vyrazili na Křivoklát, pokračovali jsme na Hamousův statek a Leontýnský zámek. Sluníčko pařilo a nám docházela voda. A proto jsme se v Újezdě najedli a vypili poslední vodu a potom šel Vojta pro další vodu. Na cestě k Leontýnu se nám stala podivná příhoda. Mysleli jsme, že jdeme správnou cestou. Dorazili jsme na rozcestí, ve kterém bylo 5 cest. Vybrali jsme si druhou zprava. Strašně dlouhá lesní cesta se klikatila. Myslel jsem, že zabloudíme. Nakonec jsme dorazili k Leontýnu a utábořili jsme se poblíž Karlovy Vsi. Když jsme procházeli vesnicí, psi štěkali na každém rohu. Nakonec jsme usnuli tak v 22:00.

Peťa

Přejít na:
26.6.   27.6.   28.6.   29.6.   30.6.   1.7.   2.7.   3.7.   4.7.   5.7.   6.7.   7.7.   8.7.   9.7.  
< Předchozí Další >