Dyje: Hrádek - Drnholec, Zámecká Dyje

pátek 28.5.2010 - Den první - Hrádek - Jevišovka

Začali jsme ve staré loděnici. Nachystali jsme lodě, pádla, vesty a odjeli do Hrádku. Tady jsme začali třídenní putování. Vyjeli jsme dobře, protože voda plynule tekla. Měli jsme taky pár přestávek. Břehy byly tak nedotčené člověkem (někde), až to bylo krásné jen se na to podívat. Potom jsme přistáli na louce, kde jsme si rozdělali stany a čekali na Macka a Radka, abychom mohli vyrazit na dřevo. Po dřevě jsme si zahráli takovou hru. Jedna půlka seděla a měla zavázané oči a druhá jim dala pusu na tvář. Ti sedící museli poznat, kdo jim tu pusu dal. Náramně jsme se bavili. Za chvilku po skončení hry přišla bouřka, takže jsme měli večerku. Tam se mě zeptal Macek, jestli spím, já jsem řekl, že ne, tak jsem dostal kroniku.

Kuba


sobota 29.5.2010 - Den druhý - Jevišovka - Drnholec + Bulhary - Nejdek

Začal den a my museli vstávat v 7:30. Ke snídani byl guláš. Po snídani jsme si umyli ešusy, lžíce a kastrol. Uklidili si věci do konví nebo do loďáků a nakonec sbalili i stany. Barča a Vojta přichystali hru "Válka růží". Dostali jsme lístečky, někdo byl York, Lancaster nebo nikdo z těch rodů. Každý rod měl potajmu za úkoly:
1. vyrobit pro svůj rod vlajku
2. vymyslet pokřik pro svůj rod
a vše to stihnout do určeného limitu.

Poskládali jsme věci do lodí a jelo se dále po Dyji. O pár kilometrů dál se zastavilo a lodě se naložili na vozík, nasedli jsme do auta a jeli na Zámeckou Dyji. Přijeli jsme ke břehu, ne až ke kraji, naobědvali se a jeli dál po Zámecké Dyji. Připluli jsme do nějakého městečka. Byl tam kemp "Paliště". Vylezli jsme, vyndali věci z lodí a poskládali stany.

Převlékli jsme se z plavebního a šli hrát hru s petláhvemi a diskem. Bylo to 0:0, tedy nevyhrál nikdo. Pak jsme si šli zahrát fotbal a nakonec jsme hráli házenou. Pak jsme se museli jít najíst večeře - špagety s omáčkou. Zase Barča a Vojta pro nás měli noční hru, proto se muselo čekat, až se setmí. Mezitím se hrálo na kytaru. Hra byla o tom, že jsme chodili krást mléko (voda v ešusu) do kravínů a David a Radek je hlídali. Potom se ještě hrálo na kytary a nakonec se šlo spát.

Bětka


neděle 30.5.2010 - Den třetí - Nejdek - Ladná

V neděli jsme měli na snídani rizoto. Po sbalení stanů a všech věcí jsme vyrazili na vodu. Hned v Nejdku jsme překonali malý stupínek a už jsme ujížděli směr Lednice. Před vjezdem do samotného Lednického areálu nás čekalo nepříjemné překvapení v podobě asi třímetrové hráze. Tu jsme přenesli a mohli tak vjet do zámeckého parku. Projížděli jsme kolem zámku na jedné straně a kolem rybníků na straně druhé. U asi druhého mostku, kde začíná lodní doprava, jsme opět zastavovali. Pod mostkem se skrýval jez, který jsme tak napůl stáhli, napůl sjeli. Všichni turisté se po nás koukali tak zvláštně, aspoň jsme zas jednou dělali atrakci pro ostatní. I tento jez jsme v klidu překonali a pokračovali dále. Další jízdu nám trochu ztěžovaly lodě lodní dopravy, se kterými jsme se střídavě předjížděli a střídavě vyhýbali.

Trošku nás zmátlo, když jsme dojeli na jakousi křižovatku a my nevěděli kudy jet. Lodní doprava byla vlevo i vpravo, ale pak jsme správně usoudili, že zleva přitéká od Minaretu Stará Dyje, a vydali se vpravo. Po pár kilometrech meandrů jsme dojeli k Janovu hradu, kde jsme si dali přestávku. Plni nadšení jsme se vydali na poslední úsek cesty, ale hned asi po 100 metrech jsme opět vysedali, protože pěší lávka byla tak nízko nad vodou, že jsme ji museli přenést. No, a aby toho nebylo málo, po dalším asi kilometru jsme opět vysedali, abychom přenesli stavidlo, které oddělovalo Zámeckou Dyji od Dyje normální. A už jsme opět jeli po naší milé Dyji, poslední kilometr k mostu u Ladné, kde na nás už čekal Špenát s autem. Vystoupili jsme, umyli lodě, převlékli se a pak někteří začali dělat oběd a někteří nakládat auto a vozík. Pak jsme se najedli a jeli domů.

Radek

< Předchozí Další >