24.4.2010 - Odemykání řeky Dyje 2010

Dnes jsme se sešli již v brzkých ranních hodinách, a to konkrétně v 6:30. Hned jsme začali chystat lodě, pádla, vesty a konve. Rozdělili jsme do posádek:
550 - Klárka, Čert, Kuba, Tom, Pája
Oranžová 550 - Špenát, Macek, Dan, Bětka a po cestě se připojila Lucka (od Inži z oddílu)
Oranžový plast - Míša a Peťa
Modrý plast - Malej Titin a Velkej Titin

Převlíkli jsme se a makali jsme vyrazit. Ještě jsem zapomněla na Vojtu, který jel na kajaku. Ze začátku vypadalo, že bude škaredě, ale kolem 9:00 se vyjasnilo a celý den nám hřálo sluníčko (všichni byli brutálně spálení). V Dobšicích, kde se odemkla řeka, byla propagační akce sportu na Horní České, kde jsme si mohli vyzkoušet nejrůznější nafukovačky. Pak zařečnil David, odemkla se Dyje a mohlo se vyrazit.

Všichni s napětím čekali, kdy se Vojta cvakne, a dočkali se. Vojta se cvaknul sice ne při sjíždění jezu, jak všichni očekávali, ale při nastupování pod jezem. A vzhledem k tomu, že už byl mokrej, tak si i skočil z houpačky. Když jsme dojeli do Krhovic, opekli jsme si buřty a pozorovali kluky, jak blbnou na jezu. Po chvíli se nám podařilo vyhecovat Kubu, aby přešel po trubkách, které byly nataženy ve vodě. Samozřejmě, že z nich spadl, ale nevzdal to a došel až na konec, ale pak zjistil, že se nemá odsud jak dostat, jedině jít zpátky. Ale nakonec vše dobře dopadlo. Vysvobodil ho náhodný kolemjedoucí vodák.

Pak jsme se nalodili a pokračovali jsme do Hrádku. V Hrádku jsme naložili vše do ávky a sebe do autobusu a hurá domů. Cestou do Hrádku Špenát nacvičoval na tábor - zpíval nám své oblíbené písně, takže jsme se vážně nenudili. Byl to prostě skvělý den.

Macek

< Předchozí Další >