23.1.2010 - Jen ten, kdož je statečný a chrabrý, může býti pravým vodákem

Zima nám dává co pro to a všude plno sněhu, ledu a drsné přírody. Dnešní oddílovka bude jen pro drusné a nebojácné dobrodruhy dalekého severu. Po krátké rozcvičce se vydáváme na přehradu zkusit naše štěstí. Třeba přežijeme, a když ne, tak ztráty jsou povoleny. V dnešní době krize nám možná rodiče i poděkují, nemusí živit další hladový krk navíc.

Hned první překážka je velmi nebezpečná. Led těsně u břehu je mokrý a pravděpodobně i tenký, dál od břehu už to vypadá dobře. Přemýšlím, koho poslat na průzkum. Logické by bylo nějaké lehounké dítě. Když se propadne, nebude ho taková škoda, jako mě, ale zase na druhou stranu se nesmím ukázat jako zbabělec, ač jím jsem tělem i duší, ale zatím se mi to daří už 30 let skrývat, tak to budu muset risknout i dnes. Ach jo, pitomá chlapská ješitnost. Uf, po menším lezení přes větve stromu, nějakém tom uklouznutí a pár naraženinách jsem na ledě. Zase jsem to dokázal!! No, a co teď moje milé děti??!! Postupně to každý zvládl a já byl na tyto malé dobrodruhy hrdý.

Vyrážíme po oslnivě bílé planině směr do neznáma. Já se radši držím za ostatními, kdyby náhodou led praskl, tak abych se zachránil. Cesta nám pěkně ubíhá při několika pochodových hrách nebo honičkách, při kterých se nesmí nikdo vracet a pouze utíkat dopředu atd. Náhle mám pocit jako... by mi... teklo do bot???!! A taky že jo. Teče mi do bot!!! Ale jak to, že ještě stojím a nepropadám se do hlubin znojemské přehrady. Všichni se nechápavě rozhlížíme a není nám jasné, jakým zázrakem ještě existuje náš oddíl. Velký Neptun na nás nezanevřel a dal nám schopnost chodit po vodě!!! Bohužel, nakonec se ukazuje, že na led natekla vysoká voda, která byla puštěna z Vranova. Tím byl náš delší postup zastaven a my jsme si všichni oddechli. Máme možnost se ctí ustoupit a vrátit se. Na zpáteční cestě jsme si ještě zahráli několik našich oblíbených her. Ty byly fakt maso. Ono takové Hututu nebo všemožanda mají úplně jiný rozměr na ledu pokrytém třiceticentimetrovou vrstvou sněhu.

David

< Předchozí Další >