čtvrtek 9.7.2009 - Vojkovice - stoják

Rosnička

Dne 9.7., to jako dnes, bude počasí následující: Již od brzkých ranních hodin bude zataženo a zima. Během dne můžeme očekávat déšť a teploty kolem 15°C. Přes den bude podle Terky foukat jako sviňa!

Macek

Antirosnička

Dnes bude takhle: Budou padat kulové blesky a menší meteority v rozměrech 50 centimetrů. Doufám, že se vám nic nestane. To vám přeje antirosnička.

Bětka


Křest

Další den je tu a nečekaně je po ránu opět KOSA. No, třeba to zpraví rozcvička. A opravdu, běháme po fotbalovém hřišti jak hadr na holi a to způsobuje zvýšení naší tělesné teploty. Po rozcvičce a hygieně nás čekala snídaně - krupičná kaše. Je to super jídlo, jen je v ní na můj vkus trochu málo masa. Dneska navíc byla tak trochu připálená a hrudkovatá, ale nebudem se dívat darovanému koni na zub, nebo hrudky. Krásně nachystaný program nám opět překazilo počasí, takže se toho moc dělat nedalo a byli jsme zalezlí všude, kde to šlo.

Okolo desáté jsme museli jít nakoupit a hle, počasí se umoudřilo. Byl dán asi dvě hodiny rozchod a volný program. My šli nakoupit a někteří další staří už připravovali věci na křest. Po konci volna byl oběd - chleba s vysočinou, po kterém následovala další hra o indicie. Ve zkratce: posádky bez kormidelníků byli v kruhu se svázanýma rukama a museli plnit nejrůznější disciplíny, jako: dvěma ze čtyř lidí napsat na čelo lihovou jelito, udělat deset kliků, uvázat několik uzlů, ale tak, že vždy vázaly dvě různé ruce, překonat překážkovou dráhu, uříznout a rozseknout dva špalky, vylovit z hrnce plného bahna 8 klíčů, postavit plavidlo, projít vodou tak, aby jeden člen nebyl mokrý, rozdělat oheň a poslední byla inteligenční přiřazovačka pojmů. Po dvou hodinách úspěšně zvládly obě posádky 9 z 10 disciplín a získaly další tři indicie. Po této hře šla Terka s Radkou a všema dětma na hřiště a něco tam všichni hráli. Co, to nevím, protože já, Špenát, Macek, Klárka, Vojta a Barča jsme připravovali křest.

Když bylo vše připravené, tak jsem si říkal, že si ze mě počasí opravdu dělá srandu, protože začalo krápat. Naštěstí po pěti minutách zas začalo svítit slunko. Oblékl jsem se do celty a začal jako ceremoniář křtění letošních nováčků. První šel Honzík a tak jsem ho provedl přes bahňáky - Klárku a Barču, cestou v kopřivách až k Neptunovým dcerám - Puse a Vojtovi. Ty ho náležitě přikrášlily a pustily k tatíčkovi Neptunovi - Čilovi. Celé jsme to opakovali i s Bětkou, jako druhou a zároveň poslední oddílovou. Ani mě nepřekvapilo, že jsme všem v kempu udělali divadlo, ale bylo vtipné, jak si to všichni fotili a dostal mě nějakej borec, kterej si to točil na kameru. Co mě ale hodně překvapilo, tak to, že se tam dva kluci nechali vyhecovat k tomu, aby si to taky prošli, a tak jsme křtili ještě další lidi - to jsem zažil asi poprvé za dobu, co jezdím.

Po křtu jsme se přesunuli na hřiště a hráli Na raně, na kterou se většina lidí těšila. Během hry se vrátil Čert ze samotky a byli jsme opět kompletní. Po Raně jsme se pomalu dali do vaření večeře, po které následoval nástup a dražba věcí z křestu. Ta se trochu protáhla, hlavně asi kvůli tomu, že s jedním věnečkem Neptunovy dcery se dražila i dcera samotná - teda Vojta. Po dražbě už zbyl čas tak akorát na hygienu a večerku.

Radek

Přejít na:
28.6.   29.6.   30.6.   1.7.   2.7.   3.7.   4.7.   5.7.   6.7.   7.7.   8.7.   9.7.   10.7.   11.7.  
< Předchozí Další >