pondělí 6.7.2009 - Třídeňák - Třetí den

V táboře, a přesto na druhém břehu

Další den jsem se vzbudila asi v 7. Za dvacet minut jsem se pak vyhrabala ze spacáku. Svítilo sluníčko, a tak jsem si sedla na kameny a dopisovala kroniku. Pak vstala i Radka. Asi v 9 se převlékla za otce Fura a šla vzbudit ostatní. Dala nám hádanku, na kterou když odpovíme, dostaneme indicie. K snídani jsme měli tvrdej chleba s nugetou. Druhá posádka měla vánočku, kterou dostali po cestě. Po dlouhých počtech přišly na výsledek otázky a dostali jsme první indicie. My plast a oni gumu. Pak jsme se začali balit.

Asi ve čtvrt na jedenáct jsme sešli z hradu do vesnice, kde jsme dokoupili zásoby (já a Janča jsme jim vykoupily papírové kapesníky). Prošli jsme vesnici a louku a udělali první pauzu. Pusa si potřebovala odpočnout. Nevypadala moc dobře a tak jsme se rozhodli, že ji vezmeme batoh. Ještě, že Janča měla loďák, do kterého se vešel i Pusin batoh. Janča si ho čenžla s Klárkou, a tak Klárka nesla loďák.

Další pauza byla na golfovém hřišti u studánky. Přijel však pán v golfovém autíčku a řekl nám, že tam odpočívat nemůžeme, protože je tam turnaj a mohl by nás trefit míček. Vyrazili jsme dál, ale lehce jsme se odpojili z cesty, a tak někteří remcali. Nakonec jsme se vrátili na zelenou v místě, kde jsme přespávali. Druhá posádka trochu nevěřícně koukala, kde že jsme to spali a jak jsme se tam mohli vyspat. Po krátké pauze jsme se zase vydali na cestu. Další přestávka byla až na rozcestí, kde začalo kapat, a tak jsme vytáhli pláštěnky a vyrazili na cestu. Chvíli jsme šli po víceproudé silnici a pak jsme odbočili na lesní cestu. K řece jsme došli celí zmoklí a zůstali jsme na verandě loděnice na protějším břehu našeho tábora, který plaval.

Koukali jsme na Macka s kotlíkem na hlavě, kterým předtím vylívala vodu. Snědli jsme poslední chleba s lunchmeatem, rozložili karimatky a spacáky a zalehli jsme. Pak přišel pán, že přes noc tam být nemůžem. nakonec ho však Terka ukecala a my na verandě spali. Protože jsme měli hlad, dovezli nám asi v sedm hodin šulánky s makem. Jedli jsme všichni společně z jednoho hrnce.

Pak jsme si zajeli na druhou stranu pro suché věci a věci na noc. Jirka s Vojtou šli jezdit na vodu (cvičit náklony). Já k tomu nakonec překecala Klárku a tak jsme šly, že se rovnou umyjeme. Nejprv jsem byla na kormidle já a pak jsme se prohodily. Při traverzu se jí to trochu špicí stočilo a my to vzali špicí do šutru. Já jsem sjela až do špice a Klárka ke šprajcu. Loď byla plná písku, a tak jsme si obě sedřely kolena. Na další pokus už jsme to zvládly, a pak jsme zkoušely esíčka. Pak jsme se vystřídali a znovu zkoušely esíčka. Kluci se mezitím 3x cvakli. Jednou hned na začátku, když Vojta řekl Jirkovi náklon a Jirka se naklonil na druhou stranu. Nakonec, že zkusíme jet ve čtyřech. Vojta s Jirkou si sedli za náma a jeli jsme. První zatáčka v pohodě, ale při druhé zatáčce se Jirka blbě naklonil a už jsme tam byli.

Když jsme vylili loď, řekli nám, že na umytí máme 10 minut. Tak jsme se umyly a převlékly do suchého. Macek Klárce vysvětlila, co bude vařit k snídani a že v 10 bude večerka. Dojely jsme na druhou stranu a Vojta jel zpátky, páč neměl boty. Vrátil se a Klárce řekl, že k snídani bude úplně něco jiného. A tak jsme se pomalu chystali k spánku. V noci pršelo, a tak jsme byli rádi, že jsme spali pod stříškou.

Barča

Přejít na:
28.6.   29.6.   30.6.   1.7.   2.7.   3.7.   4.7.   5.7.   6.7.   7.7.   8.7.   9.7.   10.7.   11.7.  
< Předchozí Další >