neděle 5.7.2009 - Třídeňák - Druhý den

Plankton

Vstávali jsme asi o půl osmý. Všichni přeležení a ne moc vyspalí. K snídani byl chleba s marmeládou. Stav nemocných: Vojtovi bylo trochu líp. Tom měl průjem. Honzíka trochu bolela hlava a Jirkovi se trochu motala. Po sbalení všech věcí jsme vyrazili na cestu. Šli jsme přes golfové hřiště. Byla tam pochybná studánka, ale protože už jsme neměli žádný pití, tak jsme napustila alespoň 1 láhev (tu jsme pak celou vypili). Dále jsme šli přes louku, takže máme mokrý boty a kalhoty minimálně po kolena.

Ve vsi Andělská hora jsme objevili obchůdek, a tak jsme chvilku odpočívali. Nakonec jsme vylezli na zříceninu, kde jsme posvačili Beskydské tyčinky. Tam jsme seděli a čekali na druhou posádku. První přiběhl Daneček, pak Janča s Pusou a Klárkou. Donesli pytel párků a housek, které dostali po cestě. Všem se zlepšila nálada. Přehodili spacáky přes zábradlí. Puse byla zima a zalezla do spacáku. Je jí špatně. Pak přišel Míša s Luckou. Když se vrátil i Jirka, šli si s Luckou promluvit. Jirka byl naštvaný a zahodil Margotku. Vojta s Jančou a Tomem chtěli jít pro ni, ale Jirka s Luckou tam pořád seděli.

Když odbila třetí hodina, zvedli jsme se a šli jsme dolů do vesnice pro vodu a do obchodu. Když jsme nabrali vodu a většina dolízala své nanuky, vyrazili jsme zpět na hrad. Po nějaké době, kdy jsme si povídali a odpočívali, protože bylo hrozný horko a většině bylo špatně, jsme se zase odebrali dolů do vesnice. Tentokrát jsme měli kartáčky a pasty a šli jsme si do místní hospody vyčistit zuby. Dali jsme si tam kofolu a šli zpátky. Vojta a Jirka a Daneček ještě nějakým záhadným způsobem donutili paní v obchodě hodinu po zavíračce, aby jim prodala toaleťák.

Nahoře jsme zkontrolovali stav nemocných. Pusa měla horečku, Tom zvracel, Daneček měl průjem, Honzíka pořád bolela hlava a Klárku zabolelo břicho. Klárka se najedla piškotů a byla v pohodě. Tomáš s Danečkem a pak taky Pusa a Honzík spali. Teď už jsme jen čekali na Radku. Došla a chvilku si s náma povídala. Když chtěl Michal s Vojtou Klárce obtisknout na záda desetikorunu, objevili jsme klíště. Klárka nám na něj dala pinzetu a my mu urvali hlavičku. Tu jsme pak vytahovali jehlou, ale nepovedlo se (nakonec ji vytáhla až Macek v táboře).

Pak jsme hledali klíče v části hradu, ale ten, co jsme potřebovali, měla Radka přivázaný na sobě. Nakonec jsme na to přišli a získali sedmý klíč. Dál jsme se začali ukládat ke spánku. Na to nám svítilo světlo, který se rozsvítilo při každém pohybu. Můj spacák na sobě měla Pusa, a tak jsem se domluvila s Klárkou, že budu spát s nima. Takže jsme spali já, Klárka, Míša a Vojta. V mým spacáku spala nakonec Radka, protože ten její byl taky pod Pusou, ale ten můj se jí podařilo vyprostit. Klárka měla veselou náladu, a tak ani nebyla nuda. Navíc při každým pohybu se rozsvítilo světlo. Nakonec jsme se uložili tak, že i to světlo zhaslo a my se mohli v klidu odebrat do naší říše snů.

Barča


RFP

Ráno jsem se vzbudila asi tak kolem 8. Skoro všichni už byli vzhůru. Ještě docela dlouho nám trvalo, než jsme se nasnídali a dohodli, kdy vyrazíme na cestu. po nekonečně dlouhé domluvě jsme s Jančou, Pusou a Danečkem odešli po žluté směrem k Andělské hoře. Protože noc před tím skoro celá propršela, snažili jsme se usušit mokré věci. Po cestě jsme před vesnicí narazili na bandu lidí, kteří opravovali kapličku v lese.

Museli jsme vypadat už asi hodně hladově, protože na nás hned zavolali, ať se k nim jdeme najíst. Moc dlouho jsme neváhali a šli k nim. Dostali jsme smažená vajíčka, párky a chleba. Když jsme se chystali k odchodu, nějaký pán nám dal ještě do pytle asi 40 párků, rohlíky, housky a vánočku.Když jsme došil na hrad, druhá skupinka tam už seděla a myslím, že jim naše jídlo přišlo vhod. Pak už jsme nic moc nedělali (viz. Barčina kronika z třídeňáku).

Klárka

Přejít na:
28.6.   29.6.   30.6.   1.7.   2.7.   3.7.   4.7.   5.7.   6.7.   7.7.   8.7.   9.7.   10.7.   11.7.  
< Předchozí Další >