sobota 4.7.2009 - Třídeňák - První den

Plankton

Ráno jsme vstávali v 8:00 a šli jsme na rozcvičku. Potom jsme si vyčistili zuby a čekali na snídani. K snídani byly čerstvé koblížky s jahodovou marmeládou a čaj. Po snídani jsme se začali balit na třídeňáku. O 25 minut jsme to nestihli, ale nakonec nás převezli na druhou stranu řeky a my vyrazili.

Šli jsme celkem podle plánované cesty (kromě drobného problému, kdy se nám najednou vytratila zelená). V Karlových Varech jsme v Bille koupili chleba a přečkali přeháňku. Sotva jsme vyšli z města, začalo znovu pršet, a tak jsme se schovali v lázeňském lese v altánku. Jirka si v Bille koupil krevety a pak, když je v altánu jedl, se polil a pak hráli s Tomem piškvorky. Vojtovi bylo špatně, a tak jsme ho nakonec donutili lehnout si. Honzíkovi bylo celkem dobře a tak házel s Tomem vlaštovky. Po tom, co přestalo pršet a Vojtovi se udělalo trochu líp, jsme vyrazili na další cestu. Šli jsme po zelené. U jednoho domku, kde se cesta zvedala do kopce, jsme zastavili, abychom si odpočali. Za plotem na nás štěkal krásný velký pes, ale najednou nebyl za plotem a šel k nám. Už neštěkal, očuchal si nás a chvilku jsme si s ním pohráli.

Pak jsme vyrazili do toho kopce. Po cestě jsme viděli stolek se stříškou, který jsme určili za možnou variantu ke spaní. Rozhodli jsme se však, že dojdeme ke golfovému hřišti. Tam to nevypadalo moc hezky, a tak jsme se vrátili ke stolku. Vojta objevil ceduli zákaz rozdělávání ohně a táboření. I přesto jsme se rozhodli, že tu přespíme. Našli jsme si plácek a zakempovali jsme. Vojta si lehnul a usnul. My jsme si dali večeři – chleba s lunchmeatem. Pak si kluci začali vyřezávat, ale Jirka nerozhodl, že pomaluje Vojtu. Hrozil mi, že jestli nelehnu, tak dostanu raport, ale nakonec mě i Bětku přehlasovali.

Vojta má teplotu. Dali jsme mu panadol a šli hrát karty. Je tu trošku nuda. Pak jsme šli poznávat rostliny, protože tam byla samá tráva, vyprávěl nám Jirka, jak loví některá zvířata. Najednou se začalo blýskyt a obloha se zatáhla a ztmavla, tak jsme se přesunuli i s věcma pod stříšku. Začalo pršet. Na obloze se blýskalo a hřmělo. Dali jsme si kousek suchého chleba a pomale usínali.

Asi o půl jedný jsme se vzbudili, nevěděli jsme, jak si máme lehnout. Nakonec si Bětka, Tom a Honza lehli pod stůl. Já jsme ležela na jedný lavičce, Vojta na druhý a Jirka na stole. Ta lavička byla hrozně úzká a já měla strach se pohnout.

Barča

RFP

Ráno jsem se vzbudil a šel jsem k ohni, kde byli Míša a Klárka, kteří vařili čaj. Po chvilce se vyhlásil budíček a všichni rozespalí se vydali na Klárčinu rozcvičku. Udělali jsme pár cviků a běželi jsme zpátky. na snídani jsme měli koblihy - mňam. Po snídani jsme se dozvěděli, že jdeme na třídeňáku, tak jsme si zabalili to nejnutnější a Špenda s Radkem nás převezli na druhou stranu řeky Ohře.

Vyšli jsme a Míša nám nechtěl ukázat mapu. Až nám ji ukázal, tak jsme zjistili, že jdeme na špatnou stranu. Tak jsme šli a pořád jsme neviděli odbočku na červenou, tak jsme hlasovali, jestli půjdem do kopce nebo dále po silnici. Nakonec jsme odhlasovali, že půjdeme do kopce. Nahoře jsme si odpočinuli a šli jsme dál. Došli jsme na cestu, kde jsme potkali partu lidí, kteří nám řekli, že dojdem na státní silnici a pak k červený. Tak jsme šli, až jsme došli na rozcestí červené a zelené. Tak jsme si dali oběd – chleba a paštiku. Šli jsme dál asi 1km, když začalo pršet. Schovali jsme se pod převislý keř. Po bouřce jsme se vydali na cestu dál. Všichni unavení se plahočili a asi za 2 hodiny jsme si odpočinuli a dali si sváču. Vydali jsme se do kopce, kde bylo hrozný bláto, tak jsme se tam pachtili, až bylio všichni zablácení a unavení. V tomto stavu jsme došli na žlutou – hurááá.

Tak jsme se uložili a šli spát. Najednou začalo pršet! Celty nám nepomohly a za 5 minut nám propršely a s mokrýma spacákama jsme usli.

Daneček

Přejít na:
28.6.   29.6.   30.6.   1.7.   2.7.   3.7.   4.7.   5.7.   6.7.   7.7.   8.7.   9.7.   10.7.   11.7.  
< Předchozí Další >