úterý 30.6.2009 - Nebanice - Šabina

Rosnička

Jak bude dnes? Toť otázka. Bude jasno až polojasno, 22 - 24°C s občasnými mírnými větříky do 3 m/s. Přes den nepočítejte se srážkami, ojediněle by se mohly vyskytnout na večer, ale je to velmi nepravděpodobné. Teplota vody by měla vystoupat až na 19°C, ale tohle všechno by platilo v ideálním světě, kde se ani náhodou nenacházíme, takže jak bude vypadat počasí pro dnešek, to je doopravdy otázka. Takže krásný den a slunce v duši.

Radek

Antirosnička

Dobrý den. Dnes 30.6. se kolem poledne očekává, že přijde pouštní bouře. Koryto řeky se zanese pískem a bude nesjízdná. Teplota bude 48-50°C pod nulou. Minimální úhrn srážek 1 000 mm.

Vojta


První bouřka

Vyjížděli jsme ráno zvolna - zbyl čas na traverzování v průrvě hrázky. Na louku začali přivážet překážky na parkur. Ještě do kanistru pro vodu - hospodská za ni chtěla peníz. Do oběda byla plavba klidná až otravná. Za zabitého ováda 5 bodů, za komára 2. Čert bojoval o mlčocha. Bouřkové mraky šedly, stoupalo dusno.

Úderem poledne liják jako z konve. Zpod střechy krytého mostu byl pěkný výhled podložený báječnou pomazánkou kouzelnice Macíka. Odpoledne byla plavba pestrá – klády, vývraty, štěrkové jazyky. Protržený jez se všem líbil. Při nájezdu z protiproudu jsem se málo naklonil a bylo co a koho s Michalem lovit. Ještě, že předpisová bagáž a Aida umí plavat.

Po příjezdu jsme rychle dosušili věci a po povinném koupání vyrazili na dřevo. Poté následovalo několik her, během kterých děti sbíraly písek do přesýpacích hodin. Během posledních večerních her Čert promluvil.

Čil

Přejít na:
28.6.   29.6.   30.6.   1.7.   2.7.   3.7.   4.7.   5.7.   6.7.   7.7.   8.7.   9.7.   10.7.   11.7.  
< Předchozí Další >