Svojsíkův závod - krajské kolo - Brno

pátek 19.6.2009 - Den první
Jedeme na závod, zatím v dobré náladě. Zatím!

Dne 19.6.2009 jsme odjížděli na velice prestižní a důležitý krajský závod. Jinak řečeno další kolo svojsíkáče. Hned první zádrhel - NEMÁME Bětku. Naštěstí nám ji druhý den přivezl Petr Procházka, takže dobrý. Aspoň vyvázla z té hrozné cesty tam. Proč hrozné?? Fakt dost pršelo, takže po 5 minutách nám promokly boty, po 10 minutách jsme měli mokrý věci na sobě, po dalších 15 minutách jsem měli mokré věci v krosnách, po 20 minutách jsem neviděla na displej na mobil, když jsem chtěla napsat záchranou smsku.

Neztratili jsme se!!! A v klídku jsme došli na Junáckou louku, v klidu myslím promočení, zamazaní, bolaví... Když jsme měli odevzdat registrační papíry, tak jsme je napřed museli trochu osušit a odlepit od sebe, ale situaci jsme zachránili, když jsme řekli, že to tak vodáci nosí. Další věc, co pořadatele zaujala, byl náš název RFP, a hrozně se zajímali, co to znamená a chtěli to samozřejmě vysvětlit, tak jsme z fleku vymysleli něco, aby to vypadalo trochu vodácky, že to znamená RYBA, FISCH A PIRAŇA. Jo, pravda, větší blbost nás už fakt nenapadla. Pak už jsme jen museli postavit stany, samozřejmě všechno na bodování. Obě skupiny jsme měli plný počet.


sobota 20.6.2009 - Den druhý
Začíná závod - Míša se zamotal večer do spacáku a teď nemůže vylézt a stěžuje si, že nemůže dejchat. - Spíme dál.

Začíná závod. Ještě zkontrolovat vybavení a hurá na to. Náš cíl je dostat se do první desítky, tzn. chceme být první. Tato část bude ve formě fotek a popis jaké to bylo stanoviště.

 1. Orientace v mapě.Tak děláme, že tomu všemu rozumíme. Zatím nám to vychází.
 2. Vyluštit šifru a huráá na nízká a vysoká lana. Viz. za Jančou
 3. Baruška na hradě. S historickým autem (ne, to auto tam nemá co dělat).
 4. Kluci řeší úkol a Kuba si o nich myslí svoje.

  Zamyšlený Vojta - asi fakt těžkej úkol.

  Zamyšlený Míša.

  Něčí rameno - nic společnýho se závodem.
 5. Baruška s úkolem (nahoře) - botanika.

Noc 20.6. - Závod skončil - táborák se scénkami

Njn, scénky, tady tak nějak nevím, co mám napsat. Scénky některých skupinek byly velice pěkné a aji zábavné. Některé se až tak nepovedly, ale aspoň se snažili. Naše scénky se mi velice líbily a myslela jsme si, že budou mít opravdu úspěch. Ale háček byl v lidech, kteří scénky hodnotili. Myslím si, že jejich názory nebyly moc objektivní a že scénky nemusely mít na celém závodu takový vliv a váhu bodů. Nejsme přece herci, ale skauti a vodáci. Docela mě zaskočilo, když jedna porotkyně řekla, že nepochopila děj naší scénky. TAK ASI! Ještě jsme to před scénkou vysvětlovali a myslím, že to bylo docela pochopitelné. A ona pak řekne, že to nepochopila. No, abych to shrnula, tato část svojsíkáče se mi moc nelíbila.


neděle 21.6.2009 - Den třetí
Čekání na vyhodnocení závodu. Náš volný čas jsme zaplnili drsnými hrami - pro velký kluky.

Dneska jsme už jen balili a uklízeli si věci, bodovala se také snídaně - ironie je, že holky, který ze zeleniny dělaly složité obrazce, dostaly stejně bodů jako my, kteří jsme měli chleba namazaný marmeládou :-D :-D.

Je tu nuda, už čekáme hodinu na vyhodnocení. Tak jdeme hrát brutální hry, viz.fotka.

Vyhodnocení!!!! Tak stojíme na nástupu a všichni na nás koukají. Proč? Jo, zase máme jinak stylový hadry než ostatní, kteří mají hnědé kroje, zato my máme drsně modrý. Tak a je to tady. Holky jsou 8. a kluci obsadili 4.místo. Hurá, no konečně jedem domů. Myslím, že jsme velice dobře reprezentovali náš oddíl.


Už jen dopijem a půjdem. ...a poslední umělecký pohled na Junáckou louku.

Tuto kroniku psala Pusa

Mapa, diplomy, vlajka

 

 

< Předchozí Další >