7.11.2009 - Noční hra

Dopoledne

Sešli jsme se v 8:30 u Mikulášského kostela. Dostali jsme mapku Dawson City. Vedoucí nám řekli pravidla a pak jsme vyrazili do města. Dostali jsme papír s křížovkou a fotografiemi. Měli jsme za úkol dojít na místa, která byla na fotografiích a tam najít obálku. U ní měl být kousek tajenky do křížovky a 3 lístky se stručným názvem toho místa, kde se obálka měla nacházet (např. Svatováclavská kaple). Měli tam ještě být na těch lístkách čísla od 1 od 3. Byly tři skupiny. Kdo tam přišel první, vzal si jedničku, kdo druhý, dvojku... My (naše skupina) jsme byli nejčastěji druzí, někdy třetí a málokdy první. Byli jsme ve složení: Radka, já, Pája a Tomáš. Druhá skupina: Kuba, Bětka, Klárka. 3. skupina: Macek, Špenát, Radek, Dave. Mělo se končit ve 12:00, ale skončili jsme v 11:00, protože jsme vše vyplnili a měli jsme vše hotové.

Bylo to super!

Petr


Odpoledne

Dneska je ta noc. A stane se to znovu a znovu. Musí se to stát. Hezká noc. Znojmo je krásný město. Miluju české jídlo. Svíčková je moje nejoblíbenější. Ale teď mám trochu jinej hlad. Musím zneškodnit několik desperátů, co si brousí zuby na moje zlato. Jejich smůla, že neví, s kým mají tu čest. Už se na ně těším. Bude to jejich poslední noc. Získám všechny claimy pro sebe. Budu boháč.

Takhle nějak jsem si představoval dnešní večer a naši oblíbenou noční hru. Ovšem skutečnost se snad ani nemohla více lišit. Štvaná zvěř jsem byl já a na konci hry jsem byl ožebračen o všechno svoje bohatství a byl jsem rád, že jsem vyvázl s jakžtakž zdravou kůží. To je tak, když se na nás ubohé starce vrhne banda vzrůstem sice malých, ale o to dravějších a zákeřnějších zlatokopů, kteří nevidí nic jiného, než mamon a svůj prospěch.

Snad naše výchovné snažení padne na úrodnou půdu a budou ze všech dnešních lítých a nemilosrdných zlatokopů hodnotní lidé prospěšní pro naši vlast a budou šťastni ve svém životě.

Ahoj všem, kteří čtou tuto kroniku, a i jim přeju krásný den v jejich životě, hodně vody v řekách a hodně dobrých přátel.

David

< Předchozí Další >