14.3.2009

Dříve, než jsem se vydala do vodáku, poslala jsem smsky, ať si vezmou věci na vodu, protože pěkně poteče. Sešli jsme se v 9 hodin na vodárně. Naučili jsme se nový uzel a vydali jsme se do staré loděnice. Zde jsme vytáhli 550 a keňu. Oblékli jsme si vesty a hurá na vodu. 550 Já, Bětka, Anička, Kuba, Tom, Terka a Vojta. Keňa Radek, Dan. Vyjeli jsme nad most a zde jsme si dali menší pauzičku. Dolů jsme sjížděli s tím, že se píchneme pod betonový pilíř s Vojtovým přítahem. Povedlo se. Vyjeli jsme podruhé nahoru a že se zkusíme píchnout z druhý strany. Nevyjeli jsme dost vysoko a při otáčení 550, která se naklonila, Terka začala pištět, naklonila ji ještě víc a ta se již řítila na betonový pilíř.

Myslela jsem, že kontra pomůžou, avšak při tom to proudu to bylo na prd. Vojta přítáhl ostatní zabrali, přesto jsme bokem u zadní lavičky narazili na traverzu. Loď se zhoupla, nabrala vodu, ale vyjela do proudu. Sjeli jsme k loděnici a vylili vodu. Bětuška neměla převlečení, tak se vyměnila s Danem. My zase vyjeli nahoru, tentokrát výš. Přítah přes Terku se skoro povedl, nebýt Aničky, která dělala proti přítah a zapomněla, že když se moc nakloní nabereme vodu, neboť náklon je opačný. Přestože jsme trochu nabrali, vyjeli jsme zase nad most. Zde jsme si vysílení dali velkou pauzu a pak jsme již sjeli jen rychle dolů, což bylo super. Zakotvili jsme, vytáhli loď, umyli ji a vrátili se zpět na vodárnu.

Zde jsme se převlékli do suchého. Na vodárně jsme se naučili číst z kilometráže. Na závěr jsme si rozdali kormidelnické listy k registraci, nástup a hurá domů :-).

Radka

< Předchozí Další >