Podzimní prázdniny na Javořici

sobota 25.10.2008 - Den druhý

Včera jsme dojeli na Javořici. Nic moc se tu nezměnilo. Ráno jsme si s Davidem zahráli na letadla (to víte - jak malej :-) ). Potom jsme se nasnídali a "hurá" na dřevo. Chlapi sebrali sekery a nám ostatním nezbylo nic jiného než jít pro chrastí... takže vopruz... Odpoledne již bylo 100x lepší (že by tím, že nebylo dřevo na programu???). Zahráli jsme si skvělou hru "honba za zlatem". Běhali jsme po lese kolečka a během nich jsme plnili různé úkoly.

Prvně jsme se octli na POUŠTI - tady jsme běželi a v puse měli vodu, abychom na poušti přežili... na konci pouště jsme ji vyplivli a již tu byl další pás - BAŽINA - abychom v ní neutonuli, přeskakovali jsme na dřevěná kolečka... další pás DŽUNGLE - tady sídlil pavouk... my jsme lezli přes jeho síť, ale jak jsme se ji jen trochu dotkli, už jsme meseli zpět na poušť :-(. Ale když se to povedlo, čekal nás další pás - HORY - tady jsme si vzali zlatou hrudku, ale čekala nás poslední LANOVÁ překážka.

Čím víc koleček, tím víc zlata a my ELFÍCI jsme vyhráli :-) HURÁ. Poté nám dal David vybrat dřevo, nebo baseball :-) Byli jsme po hře totálně vyfluslí, ale vidina dřeva nás přiměla si jít zahrát baseball :-). Večeře se již navařila a my ji mohli sníst. No a potom kytárky a hra YES/NO - David pokládal různé otázky a my na ně buď kladně, nebo záporně odpovídali - některé otázky byly fakt na tělo...

Potom: STAŘÍ - porada, MLAĎOŠI - do "postýlek"

PS: Porada nic moc - Čert s Vojtou hráli šachy... prostě nuda... a kdo vyhrál? Chvíle napětí... ČERT... fakt nečekaně :-)

Terýsek


neděle 27.10.2008 - Den třetí

Tento den překvapivě nezačal jako každý jiný. Vzbudili nás po skupinkách a dovedli k autu. Tam už na nás čekal David a dal nám dopis. Za chvíli nás vysadil v nějaké vesnici a my měli dojít do Telče. Tam jsme asi po 2 hodinách opravdu dorazili a potkali zbytek. V Telči jsme si zahráli pár her, přesvědčili stavitele (David - chodil po městě s cedulí na zádech, že je velký stavitel :-D), aby nám postavil město a vydali se zpátky.

Když jsme se vrátili, čekalo nás jak jinak než dřevo a my s Barčou jsme šli radši pro vodu. Na večer jsme si zahráli baseball a úplně vyřízení padli do postele.

Jako obvykle píšu tuto kroniku pozdě, takže se omlouvám ale nic víc si nevybavuju. Tak snad to stačí :-D.

Klárka


úterý 29.10.2008 - Den pátý - Odjezd

Když jsme ráno vylezli ze srubu, zamračila se na nás šedá obloha a ještě k tomu poprchalo. No prostě škaredý ráno. Službu měla druhá posádka, a tak sem se mohla v klidu sbalit, učesat si 4 dny nemytý vlasy a v klidu se nasnídat. No, ono v klidu sice není to pravý vyjádření, ale šlo to. Všichni jsme se postupně sbalili, sklidili se hrnce a ostatní věci. Málem bych zapomněla na rozcvičku, ta byla samozřejmě před snídaní. Vedl ji Čert. Takže jsme běželi přes les což se dalo, ale pak přes louky, a jak pršelo tak jsme měli mokrý kalhoty. Nakonec nás donutil lézt po mokrým žebříku na posed a pak jsme mohli jít zpátky. Když bylo vše sbaleno a nachystáno na odchod tak jsme šli hrát baseball. Na vlak jsme šli asi ve 12. Na zastávku jsme došli brzo a tak jsme tam jen tak seděli a koukali asi půl hodiny.

Ve Znojmě na nás již čekali rodiče. Protože měla Klárka narozeniny, donesla její mamka výborný mufiny. Poté jsme se všichni rozešli do svých domovů, natěšeni na normální jídlo, sucho, teplo a hlavně vanu.

Barča

< Předchozí Další >