Závod Přes tři jezy v Praze

pátek 26.9.2008 - Den první - Tři jezy

Dnes je pátek a jedeme na závody přes tři jezy v Praze. Sraz je u vodárny v 16:00. Všichni jedeme auty :-). Sotva dorazím, již dostávám od našeho milého Davídka úkol - vybrat penízky. Když úkol splním, naložíme na vozík lodě (2x550 + keně). Vozík zapřáhneme za Previi, což je velké auto ve kterém jsem jela já, Čert, Vojta, Míša, Janča, Tom a řidič Vašek. Cesta byla v pohodě, pořád jsme se smáli (Čert nás zásobil svými vtipy), a nebo jsme spali. Před Prahou jsme zastavili na benzínce, kde jsme počkali na ostatní auta. Za chvíli tu všichni byli s dobrou náladou, protože byl kousíček před námi cíl naší cesty - loděnice, kde jako každý rok spíme... A tak jsme vyrazili, jedeme po dálnici a najednou slyšíme divné zvuky, já se vyděsím a podívám se dozadu. Za naším autem - od vozíku - létají jiskry a předbíhá nás naše pneumatika, která upadla z vozíku... zachovali jsme klid (spíše Vašek) - já jsem byla celkem v šoku, pomalu jsme zajeli na kraj a zastavili. UUF - nic se nikomu nestalo - NAŠTĚSTÍ.

Vašek volá Davidovi, co se nám stalo, a jen slyším, jak Vašek říká: "Beze srandy - upadla nám pneumatika." Potom šel tu pneumatiku hledat. Po delší době ji opravdu našel, ale u pneumatiky bylo i kus nápravy... Odpojili jsme vozík - Čert + Vojta zůstali u vozíku a my ostatní jeli do loděnice. Dospělí se samozřejmě k vozíku vrátili (Čert zatím napočítal 126 aut :-) ) a zavolali odtahovku. Půjčili jsme si vozík pražáků a myslím, že vše dopadlo, jak nejlépe mohlo :-).

PS: fakt hustej zážitek... škoda, že jste u toho nebyli.

Terýsek


sobota 27.9.2008 - Den druhý - Trója

Ráno jsme se po náročném a dlouhém večeru vyhrabali ze spacáků a všichni ještě hodně unavení a ospalí jsme se nasnídali, zabalili si věci s sebou na kanál a mohli se vydat na cestu. Kanál jsme zdárně našli. Když jsme se ale šli podívat, co nás čeká, trochu se mi udělalo špatně a začala jsem litovat toho, že jsem radši nezůstala doma. A myslím, že jsem nebyla sama. Potom jsme se všichni rozdělili tak, jak pojedeme a šli se soukat do neoprenů (naštěstí jsme jeli jako první a ještě jsme je neměli mokré). Na raftu jsem jela s Radkou, Čertem, Bětkou a Davidem. Po první jízdě jsme vynesli raft zase nahoru a mohli jet znovu. To už ale tak super jízda, aspoň pro mě, tedy nebyla. Asi někde v půlce jsem vypadla z raftu, splavala si pár válců a peřejí, ale nakonec jsem zdárně vylezla ven. Třetí a taky naše poslední jízda už proběhla v pohodě a mohla jít další skupina. Nikomu jinému se už nic podobného nestalo a všichni to zvládli. Potom jsme se pomalu sbalili a vydali zpátky.

Večer nás ještě čekala prohlídka noční Prahy, něco, na co se všichni těšili. A myslím, že to splnilo očekávání. Bylo to skvělé zakončení dne. No, a když jsme se vrátili, nečekalo nás nic jiného, než jít spát a nabrat sílu na závody.

Klárka


neděle 28.9.2008 - Den třetí - Praha

Vstávali jsme ráno kolem sedmé hodiny, po úklidu jsme posnídali krupičnou kaši posypanou grankem. Myslím, že všem chutnala.

Následovala příprava na závody: nachystat lodě, suché oblečení a jiné. I když jsem byla na závodech poprvé, vůbec to nevadilo, ostatní na mě byli hodní a pomáhali mi.

Po přemístění na závodiště probíhaly samotné závody na řece Vltavě. S výsledkem jsme byli docela spokojeni - dojeli jsme do cíle na 6. místě. Potom jsme se převlékli do suchého a následovalo vyhodnocení.

Pak jsme se přemístili na ubytovnu pro své věci, nastoupili do vozidel a jeli domů do Znojma.

Tento den byl náročný, ale plný zážitků. Večer jsem byla unavená, ale ráda, že jsem jela.

Bětka

< Předchozí Další >