4.10.2008 - Zamykání řeky Dyje

V sobotu 4.10.2008 jsme jeli zamykat řeku Dyji. V 7.30 hodin jsme měli sraz v loděnici a začali jsme se chystat, ale počasí bylo pochmurné. Chystali jsme dřevo, lodě, konve atd... V 8 hod. byl nástup všech účastníků zamykání řeky Dyje, kde jsme dostali pokyny a rozdělili jsme se do lodí a zjistilo se, že jsem nejmladší člen, tak mě byl předán klíč na zamčení. Pak jsme vyjeli, jediný Vojta jel na kajaku. První jez jsme sjeli na pohodu, až na jednu loď, která se převrátila. Naštěstí se začalo ukazovat sluníčko a hřát nás.

Druhý jsme snesli, kromě Vojty ten to skočil. Třetí jez jsme sjeli parádně. Potom jsme jeli do Dobšic v rauch pauze. Tam jsme navštívili houpačku, kde jsme se houpali a Dan skočil do vody. Jeli jsme dál a Vojta dělal eskymáka.

Blížil se tasovičák a Vojta byl připraven ke skoku jezu, který se mu zdařil. Po dlouhé cestě jsme dojeli do Krhovic, kde jsme si opékali párky. Po jídle jsme se klouzali po jezu, potom pro nás přijel autobus, dojeli jsme do loděnice a čekalo nás uklízení lodí a věcí. Vše jsme ukončili nástupem.

Kristián

< Předchozí Další >