20.9.2008

Tato sobota začala jako každá jiná. Nejdříve nástup, potom rozcvička. Vlastně už ani nevím, kdo ji tehdy vedl. Ano, hádáte správně, zase tu kroniku píšu příliš pozdě na to, aby má chatrná paměť ještě zafungovala. Ale určitě to byla strašlivá a škaredá dlouhá rozcvička. Když jsme se vrátili, šli jsme hrát takovou veselou oddechovou hru. Nebylo to nic fyzicky náročného, vlastně se u toho převážně sedí. Až na jednoho. Ten chodí v kroužku (který tvoří ostatní) a říká co nejlízebnějším a nejvymazlenějším a nejprosivějším hláskem: Já jsem malá kočička, nemám ani na mlíčko. A ten, komu to kočička poví, jí musí odvětit: ubohá malá kočička. Ale pozor. V každé takovéto hře je přece háček. U téhle se člověk nemůže zasmát (jedině kočka, a to, jak je vzdělanému člověku známo, žádný člověk není). No samozřejmě, že se nakonec smáli všichni tak, že se za břicha popadali.

Ale abychom moc nezlenivěli, až tak hodní na nás vedoucí jsou, byla pro nás připravena daleko jiná, napínavější hra. A ta roztomilá hra s kočičkou byla velmi zákeřně nastrčená zástěrka. My byli zabaveni a zatím se venku děly velké věci. Ale o těch jsme zatím neměli ani páru. A to se právě mělo změnit. Sotva co nás vyhnali ven, už na nás někdo začal drmolit, že si máme vzít tužku a papír. To jsme taky vzorně udělali. A co jsme dostali jako odměnu? Ano, hádáte správně, byla to běhačka! Tři, dva, jedna, start! A už ti nejrychlejší doběhli k papírku, na kterém byly napsány všechny skautské zákony. Měli si je nazpaměť zapamatovat a až doběhli zase zpět, napsat si je na připravený papír. A takhle pořád dokola, protože se v našem oddílu zrovna nenacházel žádný génius, který by si všechny zákony zapamatoval na první pohled (nebo se alespoň ti géniové solidárně nechtěli projevovat, čemuž věřím více, aby ostatním nezkazili hru). Já jsem se tedy naběhala do sytosti. Ale přesto jsem díky své brilantní taktice nemusela své mozkové buňky tolik zatěžovat.

Tahle sobota se mi moc líbila, protože si z ní pamatuji celkem asi 4 zákony nazpaměť. Kéž by mě takto někdo donutil se naučit slovíčka třeba do angličtiny :D

Lucie

< Předchozí Další >