6.9.2008 - První schůzka

Crr. A v sobotu - ano, takto to zase začíná. Po prázdninách, kdy je sobota, a vlastně i všechny ostatní dny, dnem klidu a míru a dlouhého vylehávání ve vyhřáté peřině. Tak jo, šup a vstávat. Přece je zase všechny uvidím.

Stíhám to zas jen tak tak, z dálky slyším hvizd - jednou dlouze a jednou krátce. I když nerada, přinutím se rozběhnout a pokusím se stihnout dnešní nástup. Ano, vážně to vypadá úplně klasicky. Ten čtverec se zdá být na nástupu sice malý, ale po vřelých slovech přivítání, když se rozejdeme z tohoto magického útvaru, se tato skupina lidí rozmluví a hned je všech všude plno. Musíme sice uklízet, jo, ty nánosy prachu na skříních, které by se daly měřit skoro i pravítkem, se přece musí utřít. A taky všechno, co rozkousaly myši a netopýři a komáři a masařky a tygři a žirafy a podobná jiná havěť. A u toho se dá nádherně popsat aspoň zlomek toho, co je u každého nového.

Ale dost už práce a klábosení - jdeme si něco zahrát na hřiště a na chvilku si stihneme i do ruky vzít pádlo. Nikdo to naštěstí nezapomněl. Všechno už je ve starých kolejích. Konečný nástup a (ne hurá) domů.

Lucie

< Předchozí Další >