22.4.2006 - Odemykání řeky Dyje 2006

22.4.2006 v 06:30 jsme se sešli u naší loděnice pod přehradou, jako každý rok v tuto dobu, abychom nachystali vše potřebné na letošní odemykání - lodě, pádla, barely, houby, rozdělení do posádek apod. Museli jsme máknout, protože před osmou jsme už měli být na vodě směrem Dobšice, abychom před devátou byli na místě.

Jakž takž jsme tento časový limit splnili a za doprovodu slunečních paprsků vyrazili na vodu. Na cestě do Dobšic jsme museli překonat tři jezy - Loucký, Hlaďák a (nevím jak se jmenuje ten na hrázi) z nichž se sjížděl jen Loucký, ostatní se museli stahovat, i přesto, že bylo letos díky povodním vody víc než obvykle.

Do Dobšicjsme přijeli opravdu před devátou a v devět se konal oficiální začátek Odemykání Dyje 2006. Dejf zapískal nástup, načež jsme se všichni vodáci - oddíloví i neoddíloví, profesionálové i lajci (bylo nás dohromady letos požehnaně - cirka 150) seřadili do jakéhosi čtverce, aby mohl Dejf promluvit k Odemykání… Když všechno vysvětlil, přišel na řadu náš boss, Pavel, se svým vždy úžasným kulturním programem - vtipnou básničkou na téma Odemykání.

Pak už náš vzdálený host, Virginie z Francie, jakožto nejvzdálenější účastník letošního Odemykání šla tradičně odemknout zlatým klíčem řeku Dyji a může se jet!Vyjíždíme na řeku něco málo po deváté, sjíždíme, stahujeme a přenášíme celkem 5 jezů a v 14:30 hodin dorazíme do Krhovic, kde se při Zamykání končí, ale Odemykání pokračuje až do Nového Hrádku, vzdáleného od Dobšic skoro 30 kilometrů, takže si v Krhovicích dáme jen občerstvení v podobě párku opečeného na ohni, chleba a čaje a jedeme dál! Někoho z nás čeká cvaknutí, kvůli stromům napadaných přes řeku, někoho spálení sluníčka, ale všichni se nakonec spokojení sejdeme kolem 16. hodiny v Novém Hrádku, kde naše odemykací trasa končí. Vytáhneme a umyjeme lodě, převlečeme se do suchého a už nakládáme lodě do dodávky a nás do autobusu, který nás odváží domů...

Petra

< Předchozí Další >