Velikonoční prázdniny na Bítově

čtvrtek 24.3.2005 - Den první - Příjezd

Dnes, když jsme odjížděli do Bítova na chatu Pavla Koláře, odjížděli jsme ve velmi hojném počtu. Jeli tři děti a tři vedoucí. Po příjezdu jsme se s krosnami a baťohy vláčeli dva kilometry na chatu. Když jsme přišli na chatu, vybalili jsme si a zabrali postele. Radek se Špenátem udělali umělou síť z provazů, a tak jsme neodolali a šli si zahrát přehazku. Radek se Špenátem to ostatním nandali na plné čáře (15:3). Potom jsme šli na hrad, tedy zříceninu, Cornštejn.

Na Cornštejně jsme si zahráli na schovku a potom jsme se vydali do chaty, kde jsme se naučili hru Bang!, nad kterou jsme strávili celý večer.

Čertík


pátek 25.3.2005 - Den druhý

Dnes byl budíček v . A pak jsme jeli do Bítova pro . Po návratu byla snídaně - + + . A pak nastala nejoblíbenější část dne - rozcvička. Rozcvička probíhala formou hry s na hřišti s naší krásnou improvizovanou sítí, která připomínala síť možná tak tím, že byla pověšena mezi dvěma kůly, ale i to se cení! Poté jsme hráli oblíbenou hru těchto velikonočních prázdnin, a tou je . Pak nastala hra najdi a vylušti si svou šifru a účelem této hry bylo najít co nejvíce šifer a samozřejmě je vyluštit a z nich poté vznikla souvislá zpráva. 9 šifer, které Radek nazval primitivními, nevyluštil nikdo. Rekord byl 4 šifry, které vyluštila Anička. Pak byl oběd. K obědu byla bramborová kaše + přírodní řízky. Pak jsme společnými silami umyli . A po náročném úklidu nastal polední klid, v němž některé zmohla únava a usnuli, někteří dopisovali kroniky a ostatní dělali jinak záslužné činnosti. A poté jsme překvapivě hráli . Až se setmělo, tak jsme šli hledat zprávu, která se zjevuje jen za tmy, ale nakonec jsme zjistili, že to byl jen Apríl. Zpráva zněla => Šišli mišli pro vodu si vyšli. Pozdě tam přišli, věděli, že už tam byli, a proto se vrátili. Protože to byli mišli, zase si vyšli, udělali šišli šišli, a to všechno je pěkná blbost! APRÍL PS: Zde něco jako odměna. Potom, co jsme se vrátili do chaty, hráli jsme investice 2 hodiny + 2 kola. Hru jsem vyhrála já a Zdeňa, se kterým jsem se na konci spojila v jeden stát (SOCIALISTICKÁ REPUBLIKA + SVAZ SOCIÁLŮ = SOCIALISTICKÁ REPUBLIKA SOCIÁLŮ), ale nejhůř dopadla Martina, která s námi byla celou dobu v koalici a my jsme ji pak se Zdeňou obrali. A poněvadž jsme skončili v 22:30, tak jsme udělali hygienu a šli jsme spát do .


sobota 26.3.2005 - Den třetí

Po našem budíčku jsme začali dělat vítěznou snídani (česnekovou pomazánku). Poté jsme šli na hřiště a zahráli si přehazovanou. A ještě před obědem, ke kterému byla svíčková, jsme si zahráli Bang! Odpoledne jsme vyrazili na Cornštejn. Tam jsme několikrát hráli schovku a odcházeli jsme z něho kolem půl čtvrté.

Po našem návratu byla na programu opět přehazovaná, která nedopadla moc slavně. A tak nám Radek vysvětlil pravidla nohejbalu a zahráli jsme si ho. To bylo dost veselý, protože nám to moc nešlo. Já jsem například při podání míč skoro vždycky kopla mimo hřiště. Nejlíp z našeho družstva šel Mackovi a Čertíkovi. No a potom už jsme šli dělat večeři, na kterou jsme měli párky (několik párků skončilo pod kamnama).

Po večeři jsme si dali investice. Ty taky byly dost napínavé. Já, i když jsem měla 2 316 bodů a byla jsem druhá, skončila jsem nakonec předposlední s 86 body). Radek byl první a měl 9 797 bodů. A šli jsme spát.

Anička


neděle 27.března 2005 v 22:54 hod - Den čtvrtý

Ráno jsme vstávali v poledne (ten posun času nás trochu zmátl). A k snídani jsme měli oběd, což bylo to, co kdo sebral myším z pastiček (chleba se sýrem). Pak jsme museli odzkoušet karty BANG!, jestli se přes noc nezkazili. V průběhu této hry jsme doobědvávali. Mezitím se snažili Pat s Martinou zfunkčnit rádio, ale marně! Po nezdárném pokusu jsme hráli žížaly a rozmontovávali hlavolamy. V průběhu hry žolík nás opustil Čertík s kartami BANG! - čímž se tento den stal smutečním (kvůli kartám BANG!, ne kvůli Čertíkovi). Před večeří jsme šli na procházku směr Bítov. Pak byla výtečná večeře, což byl porridge - byl opravdu výtečný! Pak jsme dělali pořádek v lékárničce a kufříku. A pak jsme hráli město, jméno, zvíře, rostlina, věc, stát, řeka, abstraktní pojem. Pak jsme společnými silami napsali tuto kroniku a šli jsme spát. Málem bych zapomněla dodat, že Špenda alias Pat a Radek alias Mat zpravovali asi půl hodiny kufřík. A Pat (Špenda) přišel na to, že alobal se nikdy v ohni nezahřeje! A to je konec! Ještě Špenda polil půl země čajem, který se vařil 3 hodiny, takže z něj prakticky zbyly jen sáčky!

Macek, Martina, Anička, Pat a Radek

< Předchozí Další >