středa 6.7.2005 - Majdalena - rozvodí - Lužnice

S Mlčochem (Chrobákem) na lodi!

Po opravdu "TĚŽKÉM" dni nás čekala konečně další z etap. Ráno po snídani rozcvičce, celkovém sbalení tábora a nástupu jsme se všichni naskládali do lodí a vypluli. Já jsem na vodu vyfasovala Poslance + mlčícího Chrobáka - to může být zajímavý, říkala jsem si. Bylo. Lužnice je řeka sama o sobě zajímavá dost. Její, někdy i 180°, zatáčky se krásně doplňovali s něčím neustále krčícím se z vody, větvemi v očích apod… Navíc, když na vás kormidelník místo běžných pokynů různě klepe, heká a mává rukama… Přesto ale musím říct, že se mi to moc líbilo, díky občasnému nedorozumění jsme si užívali vážně dost :-).

Když jsme se naobědvali, přejeli dalších několik kilometrů klikyháků, které nám řeka opravdu dopřávala, dorazili jsme až k ROŽENBERSKÉMU RYBNÍKU! Jaké bylo naše překvapení, když jsme ho CELÝ přešli klidně pěšky! A - CHROBÁK SE PROKECL!! Někdo ho rozčílil... a odnesla jsem to i já. Tak jsme jeli s už nemlčícím Chrobákem po rybníku, když v tom najednou v lodi vstal a zařval: "Já jsem tak naštvanej..." a už jsme byli kvůli Chrobákově ne příliš skvělé rovnováze překlopení... Mno jo no... ale voda byla teplá. Nutno ještě dodat na konec, že jsme celý den přežili bez újmy na zdraví - a Chrobák přísahal, že letos s mlčochem končí!

Po vyložení věcí a postavení tábora se šlo na dřevo. Vzhledem k tomu, že je to byl kemp skoro uprostřed polí, bylo to dost daleko, tak nám to zabralo hodně času. Po večeři jsme se opět vrátili do toho blízkého lesa, ale tentokrát jako do starobylých pyramid, kde jsme měli vyluštit zprávu psanou v hieroglyfech. Jako klíč nám sloužily přeložené symboly visící na cédéčkách po lese. Ale museli jsme si dávat pozor na mumie. Když jsme zprávu doluštili, byla už velká tma, a tak jsme se vrátili do tábora a šli spát.

Petra

Přejít na:
1.7.   2.7.   3.7.   4.7.   5.7.   6.7.   7.7.   8.7.   9.7.   10.7.   11.7.   12.7.   13.7.   14.7.  
< Předchozí Další >