Závod Přes tři jezy v Praze

sobota 27.9.2003 - Den první - Příjezd do Prahy

Po celodenním putování přes republiku jsme dorazili do Prahy. Na hlavním nádraží si nás vyzvedl Čil a vyvedl nás k metru. Vystoupili jsme o 3 zastávky dál. Čil nám během čekání na tramvaj vyprávěl zajímavosti o Praze a historky ze života. Jak jsme byli zaujati jeho vyprávěním, ani jsme si nevšimli, že nám tramvaj ujela a my nasedli do jiné. A tak jsme museli s celým nákladem jít asi 2 km pěšky do Čilova střediska ŠÁN.

Postavili jsme stany, popovídali jsme si s ostatními přistěhovalci, navečeřeli jsme se a ještě jsme si prohlídli ŠÁN. Večerka byla v 10 hodin.


neděle 28.9.2003 - Den druhý - Závod Přes tři jezy

Ráno jsme se (poměrně brzy) probrali a zkřehlí po velice studené noci jsme si dali krátkou rozcvičku (20 minut). Následovala snídaně (chléb se salámem a hořký čaj), potom jsme na vodu hodili desetimístnou kánoi a přeplavili jsme se na protější břeh, na místo startu. Tam jsme tvrdli asi hodinu.

Pak jsme dali loď na vodu a jeli ke startovní čáře. Závod se odstartoval. Všechny posádky začaly rychle zabírat a začali se za sebe řadit. Zatím jsme byli devátí z osmnácti. Po chvilce zabírání jsme dojeli k prvnímu jezu. Spluli jsme ho v pohodě, až na to, že jsme byli celí mokří.

Makali jsme dál, v domnění, že někoho předjedeme. Ale ani to nám nepomohlo. Tak jsme jeli dál na svém devátém místě a potkal nás další jez. Sjeli jsme ho a hádejte, co bylo dál? No co asi...? Makali jsme pořád. po nějaké době jsme zdolali poslední jez a pak už jsme makali ze všech sil, co jsme měli. Za námi, v dáli, jsme uviděli jinou 550, tak jsme ještě přidali. Blížila se cílová rovinka, a tak jsme začali makat z toho maličkýho zbytečku sil, co nám zbyl. Myslím, že jsme dojeli devátí.

Najedli jsme se, napili, odpočinuli a nabrali sil. Počkali jsme na vyhlášení cen, potom jsme se prošli Prahou a po pár hodinách cestování jsme se dostali opět domů.

Chrobák

< Předchozí Další >