neděle 7.7.2002 - Šášov - stoják

Příprava třídeňáku

Budíček byl v 8 hodin ráno. Službu měly Kosatky, kteří na snídani uvařili špagety. Ale to víte, Ríša vařil špagety poprvé, a tak jsme od něho nemohli čekat zázraky. Že by ty špagety někomu chutnaly, to říct nemůžu, ale nebylo to tak hrozný. Asi ve dvanáct jsme šli s Kosatkama na zříceninu Šášov, kde jsme si měli zahrát hru. Hledali jsme v okolí hradu papírky, které jsme měli vyluštit a zapsat do sešitu. Za jeden a půl hodiny hra skončila a zjistily se výsledky (já měl 5). Když jsme se vrátili, hodinu jsme odpočívali a pak nastala další hra. Tentokrát se hrála dáma, ale nehrála se normálně. Prvně se musí oběhnout kolo, kde jsou různé nástrahy a pak se může táhnout. Skončilo to remízou.

Za chvíli jsme si dali hrachovou a písmenkovou polévku. O půl osmé jsme se dozvěděli, že dnes začíná třídeňák. Po nástupu se všichni sbalili. David nám ukázal stanoviště, kde budeme dnes spát. Protože už bylo osm hodin večer, šli jsme jenom kousek od tábora, abychom poznali, jaké to je spát pod širákem.

Honza

Dodatky - Příprava třídeňáku "Hron 2002"

Poté, co nás převezli cez Hron, vydali sme se po modrej hore do kopců. Keď sme prošli mračna ovádů, vylezli sme dlouhý kopec (3 km 30 - 45° stoupání). Hore sme schovali 8 litrov vody a šli sme dalej. Po hodině a štvrť sme došli na Žakýlský hrad. Cesta k němu vedla cez lány kopriv a padlé stromy. Během ní sme umístili tri úkoly - terén, pavučinu a na hradě oheň.

Na hradě sme si dali obed a išli sme dalej. V Banskej Štiavnici (po 2 h) sme čakali na druhú skupinu a keď neprišla do odjazdu vlaku, nechali sme jim vzkaz a jeli sme do štanice Šášovské podhradie. Poté sme šli desať minút do tábora, kde jsme podali zprávu.

Na nástupu byla jediná bezvadná otázka, kterou položila Lucinka. Děcka se chystala na třídeňák a ona položila otázku: "A kdo bere stožár?" Pak jsme šli spát.

Šli jsme: já, Pindruše, Martin a Bára

Permoník

Přejít na:
29.6.   30.6.   1.7.   2.7.   3.7.   4.7.   5.7.   6.7.   7.7.   8.7.   9.7.   10.7.   11.7.   12.7.  
< Předchozí Další >