pondělí 1.7.2002 - Dubová - stoják

Tuná cez kopec

Když jsme ráno vstali, tak jsme měli rozcvičku, kterou vedl Vojta. Po rozcvičce jsme měli snídani. Na snídani jsme měli porridge. Pak jsme měli velký úklid kolem stanů. Potom jsme vyšli na dlouhou túru. Túra vedla na vzdálený kopec. Cože, kopec, vypadalo to jako Sněžka. Výstup byl velmi těžký, pod úhlem 45 stupňů. Potom jsme došli na první pravotočivou zatáčku. Byla tam velice zarostlá stezka, a tak jsme museli jít lesem. Vlastně jsme si tím zkrátili cestu asi o dva kilometry. Až jsme vyšli nahoru, byla tam hájenka taterské lesnické služby a byly tam snad bobky od všech zvířat a dokonce v tom lese byl bobek i od medvěda velký jak banán. Potom jsme šli na nejvyšší bod a tam jsme hráli člověče, nezlob se s námi jako figurkami.

Potom jsem zjistil, že jsem asi ztratil mikinu u té hájenky. Šel tam tedy se mnou Ivoš. Mikina tam nebyla, a tak jsme se s Ivošem museli vrátit stejnou cestou, jakou jsme přišli. Prošli jsme cestu, ale mikina tam nebyla a já byl naštvaný a nadával jsem, že to byla moje oblíbená mikina a ztratil jsem ji. Ivoš mě uklidňoval, abych si z toho nic nedělal, že mikina se koupí nová. Tak jsme sešli dolů a tam na nás čekal zbytek. Všichni ostatní zatím nakupovali v nedalekém obchodě. Všichni, jen já nechtěl utrácet.

Až se vrátila skoro celá skupina, tak tam přišli nějací slovenští kluci a vytahovali se například, že mají v horách schovaného Usámu bin Ládina a podobně. Pak to jeden z nich přehnal a řekl Jirkovi, aby mu dal svoji fotku, že jeho matka nevěří na ufony. Jirka se to snažil ignorovat, pak to ale zopakoval na Pavla a Jirka se rozkřiknul: "Kluci, mazejte odsud, než vám jednu natáhnu." A tak odešli a měli takové připomínky, například, aby je Jirka nebil a že vypadá na třináct let. Pak až jsme šli domů, tak tam stáli s jinou partou kluků a smáli se nám. Když jsme došli do tábora, tak jsme loupali brambory na večeři. Na večeři bylo cappippao. A bylo to překořeněné až nás z toho pálila ústa. Pak se na nástupu sundala vlajka. Večer se pak u ohně zpívaly písničky. Večeka byla v 11:15.

Ondra

Přejít na:
29.6.   30.6.   1.7.   2.7.   3.7.   4.7.   5.7.   6.7.   7.7.   8.7.   9.7.   10.7.   11.7.   12.7.  
< Předchozí Další >