SKAPA 2002

pátek 14.6.2002 - Den první - Příjezd

Sešli jsme se, to je důležité, jinak bychom asi společně neodjeli, v 15:20 na vlakovém nádraží. Sluníčko svítí, parno - ideální počasí na cestování vlakem.

1. vlaková etapa: Znojmo - Havlíčkův Brod, cesta asi 3 hodiny ve vyhřátém, úplně zaplněném vlaku, ale jináč pohoda. O tu se postaraly kytary. No, a pak ti další - Pavel, Hanka a ti ostatní...

2. vlaková etapa: Havlíčkův Brod - Kolín, to už je lepší - kupéčka. V našem se pořád něco dělo, že Maci, Ríšo a Ivoši!!! Co se na nás tak díváte, my jsme ti 1. vodní skauti ze Znojma. Po té byl přesun na tábořiště, cestou se řešily nedůležité věci, například kdo, kde a s kým bude spát ?...

V tábořišti klasika - stavění stanů... nástup. Ještě to nevíte, ale Radek je chodící mrtvola. Po nástupu (po trošičku delší době) se šlo do Kolína na ohňostroj (ve Znojmě je lepší) a na Kmochův Kolín. Je pozdě, šupky do tábořiště a spát.

Pindruše


sobota 15.6.2002 - Den druhý - Ranův memoriál

Tak dnes nastal den D. Velký závod se blížil. Start byl na ranním nástupu ujednán na desátou hodinu. My rangers jsme startovaly o půl dvanácté. Úkoly byly stejné jako minulý rok. Co bylo nejlepší, že jsme jeli na 550, která byla NAŠE. Ano, opravdu, mohli jsme zde vyzkoušet naši novou loď. Dali jsme si za cíl, že pokud chceme vyhrát, tak to musíme stihnout do jedné hodiny.

Ale bohužel jsme se hodně zdrželi na jízdě bez kormidelníka a na uzlování, takže jsme dojeli druhé. Ale i to bylo krásné umístění. Skauti zase jeli suverénně a dojeli první. Roveři dojeli myslím druzí a skautky taky druhé. Takže pro celý oddíl jsme získali nádherná umístění.

Když jsme dojeli všichni, tak jsme se rozhodli, že se půjdeme koupat do pískovny. Někteří jeli na lodi, ostatní šli pěšky. Když jsme tam dojeli, tak jsme tam byli ještě sami. Za chvíli přišli i ostatní. Rozhodli jsme se 550 otočit, byla to paráda a blbli jsme na ní všichni nejmíň hodinu. Pak jsme dojeli zpět.

Šli jsme ještě na dřevo na večerní táborák a hráli trojnožku. Pak už byla tma a šlo se k ohni, kde jsme hráli na kytary. Kolem jedenácté začalo pršet, tak jsme šli spát :-)

Jana


neděle 16.6.2002 - Den třetí - Odjezd

Místo rozcvičky se dnes hráli Skoti a Angličani. Pak byla rychlá snídaně - čočka. Příprava na nástup a tam jsme se dozvěděli, že hned v devět jedou rangers a roveři na rychlostní závod. Připravili jsme se na start. Hlavní důvod, proč jsem sem jela, bylo vyhrát rychlostní závod a porazit Jablonec.

Závod byl napnutý, ale podařilo se nám dobře odstartovat a hned od začátku jsme měly náskok, který jsme si udržely až do konce. Kluci s Ríšou na kormidle měli opět velký náskok před ostatníma a byli první. Roveři byli druzí a skautky po velkém boji o druhé místo byly třetí, ale těsně. Hned po dojezdu šli organizátoři zpracovat výsledky a my se začali balit.

Pak byl slavnostní nástup, kde jsme dostali diplomy, no a samozřejmě ceny.

  • plaketa za orientační závod
  • plaketa za rychlostní závod
  • a konečně pohár za celkově nejlepší umístění.

Pak jsme vyrazili na vlak a málem jsme ho nestihli. Pak jsme spali a od Okříšek zpívali až do Znojma.

Jana


Diplomy

mladší kluci - kategorie skauti
mladší holky - kategorie skautky

starší kluci - kategorie roveři starší holky - kategorie rangers

< Předchozí Další >