Podzimní prázdniny na Vranově

sobota 26.10.2002 - Den první - Příjezd

Začal náš výlet do Vranova nad Dyjí. V 9:30 jsme měli sraz před nádražím a vlakem jsme se dopravili do stanice Šumná. Zde jsme vystoupili a dále pokračovali pěšky. Šli jsme po silnici, lesem a kolem pole. Po dvou hodinách jsme došli k chatě, ve které nás ihned ubytovali.

Hned první den jsme hráli na Francouze a Rusy, kde se Francouzi snažili dostat na své území, ale Rusové se jim v tom snažili zabránit. Potom jsme dělali plány Stínadel a snažili jsme se, aby je nezbourali.

Večer jsme všechny plány (výtvory) ukázali a byl zvolen jeden, který se dostal do rukou městské radě. Podařilo se a byl schválen. Do konce 22. hodiny jsme hráli hry a zpívali s doprovodem kytary. V 22:15 jsme šli vykonat osobní hygienu a když jsme byli hotoví, zalehli jsme.

Nikola

Projekty na záchranu Stínadel - teamy:

 • Mozol concruktion - Jirka, Inža, David
 • Slunce stav - Terka, Martina, Radka - 3.místo
 • HBZ inteligenti - Jamajka, Soňa, Anička - 2. místo
 • Baret a spol s.r.o. - Radek, Zdeňa, Ivoš
 • Rychlé a výstižné bydlení - Lucka, Kiki, Nikola - 1. místo
 • Kobra team - Mates, Ludva, Kuba
 • Stavospol - Venda, Honza, Pepa


Kobra team v akci


neděle 27.10.2002 - Den druhý

Ráno se vstalo, byla snídaně. Potom byla rozcvička. Pak se začala hrát nějaká divná hra. Muselo se při ní běhat. Museli jsme vytáhnout člena skupiny. Byl jsem ve skupině s Marcelou a Luckou. Museli jsme vytáhnout Lucku. Pak jsme sledovali bílé papírky, pak jsme museli udělat kolečko, 2x se otočit a hodit pět šišek do kola. Pak jsme došli k Vendovi a museli jsme sledovat stopy. Došli jsme k Ivošovi a museli střílet ze samopalu do lístečku, který byl asi 5x8 cm, vlastně to byla vzduchovka. Stříleli jsme všichni. Pak jsme došli k Houbě a museli řešit hlavolam. Pak jsme se vrátili v nejlepším čase a šli dělat oběd.

Pak nevím, co se dělalo. Pak ????????????????????????????????????????????????????????...? Pak jsme dělali testy s bludištěm a testy s okýnky a s kolečky a takový blbosti.
Museli jsme dělat bludiště, asi 5, v co nejkratším čase. Houba to udělala za šest minut. Potom jsme dělali do těch okýnek a koleček tečky. Pak byla večeře, nějaký program a večerka.

Radek

Skupiny (v dopolední hře):

 1. Macek, Radek, Lucka: 38 minut, 252 b
 2. Janča, Špenát, Anička: 59 minut, 249 b
 3. Soňa, Jamajka, Pepa: 70 minut, 244 b
 4. Kuba, Jenda: 73 minut, 186,5 b
 5. Mates, Ludva, Nikol: 65 minut, 171 b
 6. Kristy, Terka, Martina: 81 minut, 124 b

Dodatky - Noční hra

Děcka jsme budili po jednom (já a Marcela). Venku si je převzal David a ten je dovedl na cestu a oni šli ke Keki, ta je poslala k Širokovi, který jim za statečnost dal žlutý špendlík. Bez něho by nemohli jít prozkoumat Stínadla. Potom je Ivoš s Vendem odvedli zpět do chaty.

Jana


pondělí 28.10.2002 - Den třetí

Dnes ráno byla super rozcvička. Po snídani jsme se rozdělili na dvě skupiny. 1. skupina byla na chatě a dělala maňásky na divadlo. 2. skupina šla ven, kde byla na stromech pověšená kláda a na ní jsme hráli dekomlat. Po obědě se skupiny vyměnily. Já jsem byla první v dekomlatu.

Anička


úterý 29.10.2002 - Den čtvrtý - Výlet k Ledovým slujím

Ráno, po budíčku i po snídani, byla samozřejmě rozcvička. Dopoledne jsme vyráběli koláže. Každý si z výstřižků z novin nalepil na papír to, co se mu líbilo a co ho charakterizovalo. Každý se jistě vyřádil a byla z toho nádherná výstava.

Pak jsme vyrazili po stopách Široka za nedaleký Vranov do Ledových slují. Po cestě jsme zpívali, jedli a hráli si. Na samém vrcholu jsme našli další část Tleskačova deníku. Zařvali jsme na celé údolí indiánskou píseň a pomale se vrátili k chatě.

Za chvíli byla večeře a po ní jsme opět výtvarně tvořili. Vyráběli jsme pozvánky na výročí. Recept na výrobu byl jednoduchý. Nasbírali jsme lístky stromů, obarvili temperovými barvami a otiskli na papír. Na něm se pak otiskli jen žilky listů a vypadalo to mnohdy krásně. Ale většinou tam každý nechtěně otiskl i prsty atd. Večer pro zájemce byla schovka, ostatní hráli na kytary a zpívali. Dobrou noc.

Janička - opička


středa 30.10.2002 - Den pátý - Odjezd

Před odjezdem jsme si balili věci. Když jsme měli sbaleny věci, zamkli jsme chatu. Vydali jsme se do vesnice na autobus. Čekali jsme na autobus, až přijede. Potom autobus přijel a odvezl nás do Znojma. Moc se mi tu líbilo.

Ludva

< Předchozí Další >