Lančov 2002

středa 8.5.2002 - Den první - Příjezd

Ráno jsme se v celkem hojném počtu sešli všichni na vlakovém nádraží. Vlak nám jel za chvíli směr Šumná. Zde jsme vystoupili a dali se na pochod :-(. Velkým překvapením bylo zjištění, že ve Švýcarckém údolí na nás čekají lodě a že na Lančov dojedeme po vodě :-). Na louce jsme hráli kabilu a pak vyrazili... Zanedlouho jsme přistáli na břehu lančovské zátoky a začali se ubytovávat.

Pak byl fotbálek a po něm byly dány dvě hodiny na přípravu na prohlídku nové módy. Každý začal vytvářet modely a pak byla přehlídka po molu. Vyhrál Jura, který byl celý v zeleném přírodním materiálu (což bylo podmínkou!). Taky pak dostal chřipku, tak musel jet domů. Večer se ještě hrálo na kytary, pak šli všichni únavou spát :-o.

Jana


čtvrtek 9.5.2002 - Den druhý - Den trifidů

Dnes byl budíček brzy ráno. Všichni zjistili, že jsou slepí. Museli se vydat na cestu k vrtulníku. Cestou museli plnit úkoly, jako například cvrnkání do míčku, slaňování, uzlování a brodění vodou. Když se jim podařilo i rozdělat oheň, tak podle fáborků se museli rychle vydat za posledním záchranným vrtulníkem. Obě skupiny dorazily již na odpočítávání vrtulníkova odletu, ale nakonec se zachránily. Pak byl oběd (krupičná kaše). Díky Vojtovi byla růžová. Pak jsme vyrazili na vodu, a protože foukal vítr, byly parádní vlny. Nejlepší jsem to měla já s Vojtou, protože jsme měli vpředu celtu, a tak nám to valilo. Jako v Americe! Když jsme dorazili až k Želetavce, zahráli jsme si hru na voraře. Museli jsme suchou nohou dostat míčky po řece dolů, a protože jsem měla nejdelší klacek, tak jsem vyhrála. Bylo to skvělý. Stále ještě foukal vítr, tak jsme dojeli jen na Bítov a odtud šli pěšky do Lančova. Večer se ještě hrálo na kytary.

Janička


pátek 10.5.2002 - Den třetí - Stavění kolonie

Hned po ranní rozcvičce a dobré snídani jsme se rozdělili do dvou pracovních skupin. Obě skupiny obdržely asi 15 úkolů, které je nutné do 14:00 vykonat. Mezi úkoly bylo například postavit stožár, postavit stan, udělat 5 bójí, rozdělat oheň, mít zásobu dřeva, uvést vodu do varu, udělat vlastní vlajku, vyrobit vidličku a lžíci atd. Úkoly jsme měli splněny celkem rychle a dřív než první skupiny, slavnostně jsme vyvěsili vlajku a řekli vlastní pokřik.

Pak jsme museli splnit poslední úkol, který byl prémiový. Měli jsme postavit do brány kolonii. Takže jsme tam udělali hospodu, studnu, kadibudky, oheň a všude flákající se lidi. Opět jsme byli lepší než první skupina.

Po obědě byli vodní závody. Poslepu jsme museli dojet na určité místo. Byla to docela sranda. Pak jsme se jeli vykoupat do Stříbrný zátoky.

Po dojezdu byla chvíle volna, služba nachystala večeři a po ní se hrál fotbal. Pak už byla večerka.

Jana


sobota 11.5.2002 - Den čtvrtý - Boj s moukovými koulemi

Opět po rozcvičce a snídani začal dopolední program. Na programu byly boje s vyrobenými hadrovými koulemi na provázku, namočenými ve vodě a mouce. Rozdělili jsme se do dvojic a první boj začal se slepými na ramenou. Vyhráli jsme já a Jura. Druhý boj byl se slepými na zádech. Bylo to zajímavý a strašně dobrý. Pak nevidící útočil sám podle navádění druhého. Opět jsme zvítězili my dva.

Pak už byl čas k obědu, někteří se tedy šli umýt od mouky a my šli vařit oběd. Pak byl chvíli polední klid, jestli se tomu tak dá říkat. Po obědě se boj přesunul na vodu, kde už jsme s Jurou nebyli tak suverénní, protože se na nás udělal atentát. Vyhrál tedy Vojta, po napínavém boji s Marcelou. Pak jsme se opět koupali, protože bylo děsné vedro.

Po dobré večeři jsme založili požár. Léna koupila totiž špekáčky, a tak jsme se nadlábli. U ohně se pak zpívalo při zvuku kytary a děti se seznámily s místními chataři a hrály schovku až do večerky. A ani se jim nechtělo o půl jedenácté jít spát :-(. Dobrou noc!

Jana


neděle 12.5.2002 - Den pátý - Odjezd

Budíček byl v 8 hodin. Po něm následovala samozřejmě rozcvička. Vedl ji Radek a všichni se (s úspěchem) snažili zabránit mi prosadit kliky. Na konci rozcvičky jsme se šli umýt (alespoň ruce).

Snídali jsme párky s čočkou (pořadí dle poměru). Ešusy šel umýt team, který včera prohrál (Žraloci). Nástup byl pískán, jakmile služba umyla hrnce. Byl na něm řečen program dne a všichni byli vybídnuti k rychlému úklidu a balení.

Během překotného úklidu chaty a jejího okolí se naložily a uvázaly i lodě. Poté byl zase nástup, po němž jsme každý dostali "oběd" - pár zlatých oplatků. Zamkli jsme UPéčko a vyrazili jsme do Lančova.

Po cestě Ríša obdarovával opakovaně Marcelu pugéty, ale ta je buď nepřijala, nebo přijala a následovně zahodila. Ríša sice ke konci pomýšlel na sebevraždu, ale rozmluvili jsme mu to. Na autobus jsme čekali asi půl hodiny a asi ve tři čtvrtě na 12 jsme odjížděli (neměl jsem hodinky). Ve Znojmě jsme vystoupili každý, kde chtěl.

Permoník

< Předchozí Další >