30.11.2002 - Hra se Čtverkou

Sešli jsme se v 14:00 u radnice v hojném počtu. Odtud jsme se hromadně přesunuli na náměstí TGM, kde byl nástup. Inža, jakožto hlavní organizátor, si vzal hlavní slovo, rozdělil účastníky do 2 skupin, červení a modří, vysvětlil pravidla. Jana rozdala mapky. Vedoucí skupin dostali úkoly a životy.

Pravidla v celku jednoduchá: Skupina má dva šéfy, vyzvědače a obránce. Vedoucí dávají vyzvědačům úkoly a životy. Úkoly musí plnit v území protihráčů. Obránci chrání území proti vyzvědačům z druhého družstva a také chrání svoje stanoviště, aby protihráči nezjistili, kde je umístěno, a neobkreslili erb stanoviště.

A aby to nebylo tak jednoduché, po městě se pohybují bílí kněží, kteří chytají jak děcka ze skupiny modré, tak i z červené, a odvádí je do smradlavé cely (u radnice) na pět minut. Tím hráči ztratí nějaký ten čas na plnění úkolů. Protihráči se samozřejmě navzájem chytali a brali si životy (za ty byly taky body). Vyhrává skupina s největším počtem bodů... Rozchod.

Hra začala. Jakožto bílí kněží ještě s Marií, Lenkou, Inžou, Charliem... jsme se dosti naběhali, ale byla sranda, když mě někdo z dětí spatřil, tak se rozutekli s křikem: "Pozor bílej!"...

Začalo se stmívat a hra byla u konce. Sraz byl na Václaváku u kašny, kde jsme s Janou sečetly body. Mezitím Inža jako šaman mluvil k dětem. Nástup. Vítězství červených se 111 body. Modří o fous - 97 bodů. Sláva vítězům a čest poraženým!!!

Pindruše

< Předchozí Další >