16.11.2002 - 33. výročí

Dopoledne - Perný den

Je sobota 16. listopadu. Rychle vstávám, ale i přesto jsem zaspala. Dělám sice, co můžu, ale je mi to na nic. Martina má rýmu, a tak jdu sama. Spěchám rychle do loděnice, dnes je přece 33. výročí. Vím moc dobře, že se bude uklízet atd. Mám docela velké zpoždění, nechci vědět, co mně na to řeknou. Sice asi nestihnu rozcvičku, ale budu za to tvrdě pykat! Když si tak uvažuju nad svým osudem, uvidím Lucku. Rozběhla jsem se za ní. Aspoň nebudu sama, říkala jsem si v duchu. Bylo mi sice divné, že Lucka jde bez Jamajky a tak pozdě. Když k ní doběhnu, vidím, že nemůže moc dýchat. Hrozně mě to polekalo. Naštěstí jsme byly už u loděnice. Lucka už to rozdýchala a začala vyprávět, jak Jamajce už nestačí, že jí utekla a ona se natáhla jak široká, tak dlouhá na zem. Vyrazila si dech.

Přišly jsme do loděnice, kde byla Dana, Pindruše a Macek. Udělali jsme si s nimi velmi namáhavou rozcvičku. Za chvíli se objevil zbytek vodáku. Začali jsme uklízet. Každý dělal něco. Začali jsme krájením cibule na budoucí guláš. Všichni po chvíli začali brečet (těch slz). Naštěstí toho nebylo tolik. Pokračovali jsme uklízením loděnice. Tam byl ale nepořádek. Pak jsme dělali ohniště. Já a Pája jsme měli za úkol udělat ohniště na guláš. Moc se nám to nepovedlo. Já jsem převážně musela nosit kameny. Přijel David, uviděl to a konstatoval, že je to jako nějaká aréna a že tam máme dát víc hlíny a šutry odnést. Pěkně mě naštval. Tentokrát jsme končili dříve z důvodu výročí, které mělo začít v 13:00.

Terka


Odpoledne

Sešli jsme se v 13:00, ještě jsme dodělávali menší úpravy (např. ohniště). Pak jsme začli hrát bezva skvělý hry. První hrou byl pískající cikán. Nevím, kdo vyhrál, ale na 100% vím, kdo prohrál. Já - Dirťák. Pak si ještě vzpomínám na kohoutí zápasy, ale u téhle hry jsem měl smůlu, protože každý, s kým jsem se střetl, mě porazil, i Daneček. Fakt smůla, co? Byl ještě burlak a dekomlat. V burlakovi vyhrál Kuba a já zase prohrál, protože jsem šel s Ríšou a jak je o Ríšovi známo, je to nabouchanej kolík, tak se nemůžete divit, že jsem prohrál. Jediné, kde jsem aspoň jednou vyhrál, byl dekomlat s Pindruší. Celý den se mi velice líbil, ale přeci jen nejlepší byl guláš!!!

Dirťák

< Předchozí Další >