čtvrtek 12.7.2001 - Týnec nad Sázavou - Pikovice

Že by Královská etapa?

Po krásném večeru u ohně nás ráno čekala tvrdá realita. Budíček. Vlastně budíček byl pouze pro suchozemské krysy. Většina starších byla nemilosrdně vzbuzena před sedmou hodinou a vrhla se s "nadšením a elánem" do chystání křestu. Rákosí už bylo nařezáno, a tak zbývalo natrhat květiny na věnce pro Neptunovy dcery, kopřivy do bran, které bylo nutné ještě postavit. Pak ještě nazdobit Neptuna a ostatní. Mezitím v tábořišti proběhl budíček a snídaně. My, co chystali, jsme snídali na etapy.

Pak to vypuklo. Hurá, je křest nováčků. Kapela vyhrávala (samozřejmě na rozladěné nástroje), fotografové žhaví své aparáty a nováčci trnou, co je čeká. "Uvaděč" je postupně přivádí před Neptuna a jeho dcery. Přistupují jednotlivě, Dáša, Pí-ží, Petr, Hanka, Jura, Kuba, Anička, Ivoš, aby se z nich nakonec stali vodáci. Hurá, už nejsou suchozemské krysy.

Po křestu a umytí následuje rychlé sbalení stanů a konví, protože hned vyrážíme na královskou etapu. Ještě nástup, rozdělení posádek a pokřik. Pak konečně vyrážíme. Hned po sto metrech nás čeká první jez. David rozvažuje, které lodě pojedou v singlu. Je jasné, že Vltavy. Ale co těžké lodě jako Poslanec, Hyena a Jizera? Nakonec kromě Vltav jeli všichni ve dvou. Je málo vody... Bylo to pěkné zhoupnutí, trochu zakřupalo v lodích a prý se dole cvakl Jirka s Barčou? Špatný náklon. Vyrážíme dál a co nevidět další jez. Opět ho sjíždíme za navigace Davida. Je to přímo. Chtělo by to víc vody. Po několika kilometrech zastavujeme na oběd. Je už velký hlad.

Nastává však problém. Potřebujeme nakoupit, a tak vyráží 3 lodě napřed, aby to stihli. Hajcy, kteří za námi na tuto etapu přijeli, Martina, Ivoš, Marcela a Lucka. My vyrážíme o něco později. Ale co to, na dalším jezu je doháníme. Jez je suchý, a tak přemýšlíme, co dál. Nakonec ty tři lodě přetáhneme do kanálu (náhonu) a jedou dál. My ostatní pokračujeme řekou.

Ale co to, nastává pěší turistika. Na jezu jsme ovšem zažili několik komických a pro někoho bolestných padů. Pěší turistikou jsme lodě táhli asi 2 km. No hrůza, každý si pro sebe občas zanadával, že je tak málo vody. Když už se dalo jakžtakž jet, tak Marie udělal díru do lodi. Jel na nejkřehčí lodi a postupně se potápěl. Prvně mu Pavel odlehčil od háčka a pak já od konve. S neustálým potýkáním se s kameny jsme nakonec dojeli k jezu Žampach. Byl v opravě, ale vpravo byla propust. Když jsme ji viděli, všem nám běhal mráz po zádech. Nakonec jsme to jeli v singlu. avšak každému stoupla hladina adrenalinu na maximum. Pěkný zážitek.

Pak už zbývalo jen pár kilometrů do tábořiště. Projeli jsme okolo trampské osady a naše poslední etapa dosáhla konce. Rychle jsme vyložili, postavili stany a za neuvěřitelně krátkou dobu uvařili večeři. Po večeři se sedlo k ohni a konečně jsme si upekli hady, na které jsme se moc těšili.

Večerka byla až po jedenácté hodině, což většina uvítala s nadšením. Myslím, že Královská etapa se nakonec všem moc líbila.

Léna

PS: Neptun byl honza Grafik a moc si to užil. Taky mu to slušelo, že?

Přejít na:
30.6.   1.7.   2.7.   3.7.   4.7.   5.7.   6.7.   7.7.   8.7.   9.7.   10.7.   11.7.   12.7.   13.7.  
< Předchozí Další >