neděle 8.7.2001 - Třídeňák - Den první

Potápky

Ráno jsme se probudili v 7:30 a chystala se rozcvička. Pak David pískl nástup a řekl, že se máme nachystat na dlouhou výpravu. Na sbalení jsme měli 15 minut. Až jsme se sbalili, museli jsme mít batohy vedle sebe a stát u nich. David nám řekl, co máme dělat, dal nám mapu, kam máme celé tři dny jít a lístečky s úkoly. Naše skupina se rozhodla, že za 3 dny musíme ujít aspoň 60 km. Asi po půl hodině jsme se vypravili.

Cestou jsme se rozhodovali, kudy půjdem. Museli jsme dojít na kamenný stůl. Ačkoli jsme zabloudili, našli jsme to. Tam jsme museli otevřít úkol. Skoro pořád jsme chodili polem. Hanka a Jana se rozhodly, že dojdeme do Divišova a tam přespíme. Ušli jsme asi 25 km a všichni byli nadšeni, že zbývá už jen 5 km. Když jsme došli do Divišova, bylo už asi 18:00. Nevěděli jsme, kam se uložíme. Potom se našlo místo, takové divné. Byl to nějaký stadión. Ríša musel přelézt plot, přeběhnout hřiště a podívat se tam. My jsme se museli posadit na batohy a dělat, že odpočíváme. Za chvíli Ríša přišel, že je to tam dobrý. Tak jsme se rozhodli, že tam přespíme, ale museli jsme být strašně ticho. Navečeřeli jsme se. Já a Dáša jsme si chvilku dopisovaly a potom jsme šly taky spát.

Bára


Albatrosi

Ráno nás vzbudili o půl osmé (jako vždy), následovala rozcvička a potom snídaně. Na nástupu jsme se dozvěděli, že bude "třídeňák". Měli jsme tři dny, abychom ušli naši vybranou trasu a splnili různé úkoly. Nafasovali jsme jídlo, pití, instrukce a mapy a potom jsme už konečně mohli vyrazit. My Albatrosi jsme vyšli o něco dřív než Potápky, ale trochu jsme zabloudili, takže u prvního stanoviště byly Potápky o fous dřív, u druhého stanoviště to proběhlo podobně. Po dalších stanovištích (bylo asi 12:30) jsme se rozhodli, že se naobědváme. Po obědě jsme šli hledat místo, které bylo zakreslené v mapě, ale ve skutečnosti vůbec neexistovalo. Jmenovalo se to myslím "Spálený Brod". Když jsme ušli asi 30 km, začalo se stmívat. Šli jsme kolem nějaké westernové farmy nebo co, kolem hájovny až jsme dorazili opět do civilizace (k silnici). Ušli jsme další kilometr a už se nám chtělo spát. Našli jsme si místo v lese, tam jsme se navečeřeli a šli spát.

Ivoš

Přejít na:
30.6.   1.7.   2.7.   3.7.   4.7.   5.7.   6.7.   7.7.   8.7.   9.7.   10.7.   11.7.   12.7.   13.7.  
< Předchozí Další >