středa 4.7.2001 - Kácov - Soběšín

Noční hra

Ráno jsme museli vstát dřív, neboť jsme byli služba. Někteří ze služby museli jít do obchodu, mezi nimi jsem byla já, Honza (Marie) a Ivoš. Vydali jsme se tedy do obchodu a čekali jsme na 7 velkých knedlí, které jsme měli k snídani ke svíčkové. Svíčkovou zatím připravovala Macek (zvládla to skvěle). Konečně jsme donesli ty knedle a mohli začít jíst. Macek společně s Leošem připravili i oběd - česnekovou pomazánku. Sbalili jsme si věci, erár a čekali, až bude nástup.

Na nástupu jsme se dozvěděli, že nás čeká celkem krátká etapa, pouhých 11 km. Jeli jsme do Soběšína. Jela jsem s malým Jurou a docela jsem se nadřela. Asi kolem čtvrté hodiny jsme dojeli na tábořiště. Na tomhle tábořišti se mi velice líbily záchody. Hned jsme se vydali na dřevo. David nám slíbil, že nás naučí skákat jez bokem, a tak to splnil. Šli jsme k nedalekému jezu, ve kterém byl půlmetrový schod. Skočila jsem si to celkem 2x a myslím, že docela dobře. Asi za dvě hodiny jsme se vrátili vařit večeři - čokoládový puding. Docela se povedl.

Večerka byla ve 22:30 a dětičky šly, sice neochotně, spát. To ale nevěděly, že se na ně chystá noční hra. Okolo půl dvanácté jsme je všechny vzbudili a vydali jsme se s nimi do blízkého lesa, neměli jsme ale baterku, a tak jsme toho moc neviděli. Rozdělili jsme se na Albatrosy a Potápky. Albatrosi honili bílého berana (Jirka) a potápky černého (David). Oba berani nám měli dát krev, kterou jsme měli obětovat věštci Theresiovi. Ten nám sdělil, že naši Odysseovu výpravu čeká velké nebezpečí. Abychom se tomuto nebezpečí ubránili, nesměli jsme druhého dne cestou na vodě okolo Šternberka promluvit. Potom se šlo opravdu spát.

Martina

Přejít na:
30.6.   1.7.   2.7.   3.7.   4.7.   5.7.   6.7.   7.7.   8.7.   9.7.   10.7.   11.7.   12.7.   13.7.  
< Předchozí Další >