pondělí 2.7.2001 - Horka - Kácov

Pohled mlčícího člena na den v táboře

Budíček!!! Start do nového plavebního dne. Rozcvička Léna. Už jsem probuzená. Ještě mluvím. Snídaně - porridge od Martinky. Po snídani mi oznámili, že já a Martina půjdeme nakupovat. Vyrážíme. Martina v singlu na Vltavě, já s Evou na Willym. Jakmile jsem si sedla do lodi, přestala jsem mluvit. To je klid! Dojeli jsme do Zruče nad Sázavou. Evču jsme nechali hlídat lodě a šli jsme nakoupit. V tričku a plavkách, ale nám to bylo jedno. Ještě jsme se stavili do cukrárny na zákusek. No nic moc, ve Znojmě dělají lepší. Vrátili jsme se k lodím, kde na nás čekala Evča. Naši už kolem nás projeli, a tak jsme je dohnali. Byli za 2. zatáčkou. Musím se přiznat, ale ne, třetí to byla. Pohoda. Zajímavé bylo dorozumívání se s Evou, protože mě vůbec nevnímala, ale vše jsme zvládli na výbornou.

1. jez - sjízdný pro Vydry, Vertexky, Aspery a Ruďu. Macek z toho šílela, ale byla naprosto v pohodě. Hnusnej volej - to bylo opravdu nesnesitelný. Evča nevnímala, kdy jí dávám záběr a kdy pohov. Dále následoval oběd a to sýrovka. Taky hamky z kuchyně Martiny. Hnusnej volej pokračuje. Fuj! 2. jez - stahovák. Zde vyvrcholila bitka s řasami, která z mého mlčícího a neučesaného pohledu byla docela drsná. Jedem dál. 3. jez - sjízdný pro lodě vyjmenované u 1. jezu, super retardačka! Stále mlčím!

Tábořiště je od jezu, co by kamenem dohodil. (Víte, jak ho poznáte? To je velmi jednoduché. Je tam mnoho kamenů. Cha cha!) Zde pak následovalo to, co obvykle - hnusné vytahování, umývaní lodí. Už je to uděláno a my můžeme jít blbnout na jez. Čurina! Pro mě moc ne. Nepodařilo se mi sjet ho podle mých představ. Jinak fajn a pohoda. Voda mokrá a ještě k tomu studená.

Večeře - čočka, párek, chleba. Davida to skolilo, mě málem taky. Stále mlčím. Pořád klid! Jen počkejte, až promluvím! Nástup. Pohoda. Večerní program - Jiřík. Kanadští dřevorubci, Skoti a Angličani. Stále mlčím! Stmívá se. Děti do spacáků a spát. Dobrou noc!

Pac a pusinku - Pindruše

Měly zde být ještě dodatky, které psal Marie, ale jaksi
1) jsou ve formě nezpůsobilé k přečtení
2) psány na březové kůře, takže je zde není možné umístit!

Přejít na:
30.6.   1.7.   2.7.   3.7.   4.7.   5.7.   6.7.   7.7.   8.7.   9.7.   10.7.   11.7.   12.7.   13.7.  
< Předchozí Další >