21.4.2001 - Odemykání řeky Dyje 2001

Je pěkně zamračené ráno a taky pěkná kosa. Sluníčko mě zklamalo, takový vodácký významný den a je škaredě. Nejprve nás čekala práce, a to vynést všechny lodě schopné sjezdu Dyje. Pak už jenom se převléct do plavebního, sbalit věci... Nástup. Rozdělení posádek na lodě. Nejsilnější Oranžová rybářka: já, Radek, Pálka, Inža, Vendelín. Jezy jako obvykle. Loucký se sjíždí vpravo - Pálka, já => pěkně mě to dole vohodilo. Hlaďák se stahuje. Na Hrázi - půl na půl. V Dobšicích se slavnostně odemkla Dyje. Anička byla hlavní aktér. A vyráží se.

Cestou je taková zima a nuda, že jsme naše (moje) posádka začali po druhé Rybářce (Jirka) házet tenisáky. Pak se přidala i Sázava. Ale nakonec to bylo prámy proti kením. To byla čurina. Tasovičák - hrozný přenášení, ale nějaký borec (Petr) to skákal na Pálavě a ztratil klíče a mobil. V Krhovicích teploučko, ohýnek, jídlo a výbornej teplej čaj. Pohoda. Před námi je ten nejkrásnější úsek, a to z Krhovic do Hrádku. Meandry, super. V jednom úseku jsem měla menší problémy, ale zvládla jsem to. Šikulka. Jó, už jsme tady. Umýt loď, převlíct se do suchýho. Teplý ponožky - to je organismus. Konečně teplo.

Přijeli jsme dřív než autobus, a tak jsme šli s dětma do hospody na čaj. Hráli jsme si s tenisákem na jelena anebo jsme si jen tak kopali. Autobus už je tady. Hurá, jedeme ááá, už se chce spinkat. V loděnici čekáme na ávku s loděma, vykládáme, uklízíme a jde se domů!

Jana

Dodatky

Dnes bylo Odemykání řeky Dyje. Start byl v Dobšicích u lávky, i slavnostní odemykání. Nejdřív byl nástup a při něm Pavel přednesl báseň Voda, óda od Jelizabety Jegorovny Jezové složené pro tuto příležitost. Jelikož jsem byla nejmladší účastník, tak jsem slavnostně odemkla řeku Dyji.

Anička

< Předchozí Další >