27.1.2001

...devět, deset, jedenáct - David píská nástup. Přišli jsme s Ríšou pozdě. "Á, Ríša a Petr, po nástupu za deset, jo?" vítá nás David. Na nástupu říká, že minule se hrály hry, tak dneska se bude pracovat. To zas bude otrava, pomyslel jsem si. "Hanko, vy ukliďte starou loděnici a raportníkovi Martinovi dejte umýt ty hrnce, jo?" Martin se zašklebil, něco jako úsměv. Po nástupu následovala tradičně rozcvička a po ní velmi očekávaná práce. Ve staré loděnici toho bylo habaděj. Všechno vynést ven, zamést, pak to nanosit zpátky. Když se mi zdálo, že s tím praštím, podíval jsem se z okna ven na Martina, jak pěkně umývá ty shnilý hrnce. Po úklidu následoval nástup. David nás rozdělil do posádek. Já jsem jel na Rybářce s Pálkou. Na vodě jsme trénovali kormidlování. Nikdo se necvakl.

Petr

Dodatky - HRNEC

Jakmile jsem uviděl tento z 1/4 plný hrnec plísně a zbytku vývojového stupně výročního guláše, myslel jsem si, a nebyl jsem sám, že to bude práce na hodně, hodně, hodně... práce.

Avšak příroda mi vnukla nápad: "Hoď ho do vody a poznáš..." Inu, udělal jsem, co mi mozek vnuknul. Švihl jsem s hrncem do vody. Počkal jsem 3 minuty 59 vteřin a voila. hrnec byl prázdný a z větší části čistý. Mezitím jsem umyl naběračku a malý hrnec. Také jsem zjistil, že vařečka je vzhledem k postupnému rozkladu nepoužitelná. Potom jsem vše ještě jednou opláchl a vytřel.

Martin

< Předchozí Další >