18.11.2000 - 31. výročí

Dopoledne

Omlouvám se, že jsem zapomněl na kroniku, už ji dlužím aspoň 2 měsíce. 18.11. v sobotu jsme přišli do vodáku. Byla velká sláva, protože bylo 31. výročí. Až jsme se všichni sešli, David zapískal a šli jsme na nástup, tam nám rozdělil práce. Museli jsme uklidit loděnice, jak starou, tak novou a na hřišti dělali hranici. Až jsme to dodělali, tak jsme museli loupat cibuli a krájet také. Každá posádka loupala svojí cibuli. Hráli jsme na to, kdo ji nejlépe nakrájí, bude nejrychlejší a nejlépe uklidí. V rychlosti byli první Delfíni, nejjemnější cibuli měly Potápky a nejuklizenější to měli Albatrosi. Potom David zapískal a šli jsme na nástup. Na nástupu nám David řekl, v kolik máme přijít (měli jsme přijít ve 2 hodiny). Potom jsme se rozešli a šli jsme do svých domovů.


Odpoledne

Když jsem odpoledne přišel, staří něco klohnili na ohni. Jakmile jsem došel k loděnici, tak jsem se zapsal na hry. Za chvíli se už začaly hrát hry. Házelo se polenem, to byl pro mě totální propadák. Pak se skákalo do dálky, to samé. Potom byly kohoutí zápasy, tam jsem se dostal do finále a prohrál jsem. Taky se hrál námořník, moje umístění - nic moc. V dekomlatu jsem skončil ve čtvrtfinále. Pískající cigán mi moc štěstí nepřinesl - 3. místo. O kolíčkované radši nemluvím a o burlakovi zrovna tak.

Po hrách jsme si šli zkoušet scénky. Na zkoušku i samotnou scénku jsme museli použít Marii, protože jsme neměli dost lidí. Při zkoušení kolem nás projel David a měl zase nějaké problémy. Po nacvičení scénky jsme se pustili do guláše. Když jsem snědl guláš a umyl si ešus, zavolal mě David a řekl mi, že budu společně s Martinou, Dášou a Leošem zapalovat výroční oheň.

Potom byl večerní nástup, na němž se řeklo, kdy půjdeme my, děti, domů atd. Po nástupu šli všichni k ohni, kromě mě, Martiny, Dáši a Leoše s Vojtou. Vojta nám zapálil pochodně a my šli k ohni. Martina zapalovala oheň ve jménu pravdy, já ve jménu lásky, Dáša ve jménu přátelství a Leoš ve jménu síly. Potom se uzavřel kruh, zpívali jsme písničky a začaly se připravovat scénky.

První scénku měli Albatrosi - "Sněhurka a sedm trpaslíků". Druhou scénku měly Potápky - "Mary, babička Mary". Po dvou scénkách se hrály opět písničky, protože my jsme na přípravu potřebovali delší čas. Nakonec jsme měli scénku my, Delfíni - "Večerní program". Po naší scénce se zase hrály písničky.

Písničky přerušilo vyhlašování odpoledních výročních her:
hod polenem vyhrál Petr
skok do dálky vyhrála Eva
kohoutí zápasy vyhrála Denisa
námořníka vyhrála Eva
dekomlat vyhrála Dáša
pískajícího cigána vyhrála Bára
kolíčkovanou vyhrála... hm, nějaká holka
burlaka vyhrál Martin
David všem osobně poděkoval, Lenka jim dala odměnu v podobě sladkého košíčku s lentilkou a ještě dostali diplomy.

A pak už se jen hrálo na kytary. Taky mi staří znárodnili ešus a udělali si v něm kafe, Naštěstí mi ho vrátili a dokonce ho i umyli. Potom jsem šel domů.

Radek

< Předchozí Další >