28.9.2000 - Výlet na Šimperk

Dnes jsme měli jako cíl výpravy zříceninu hradu Šimperk. Když jsme se sešli u nádraží ve Znojmě, odevzdali jsme peníze Pindruši, která šla koupit jízdenky, a my jsme si šli sednout do vlaku. V Olbramkostele jsme vystoupili z vlaku. Před nádražím jsme udělali nástup a my, Delfíni, protože jsme neměli ani jednoho kormidelníka, jsme dostali jako náhradní kormidelnici Skotíka. Na nástupu jsme si řekli, jak to dnes bude vypadat.

Po nástupu jsme se vydali na cestu. Cestou jsme si zahráli hru ano, ne, jo. Došli jsme na palouček, kde byl položený kmen, zhruba 5 metrů dlouhý. David řekl, že budeme kmen přecházet a kdo ho přejde celý, dostane 10b a kdo jen do půlky dostane 5b.

Šli jsme dále, až jsme došli na rozcestí, tam jsme se posilnili a vyhodnotili hru ano, ne, jo, vyhráli jsme já a René se 16ti sirkami. Potom jsme šli dále. Když jsme došli ke třem domkům, které stály pod kopcem, na kterém stál Šimperk, tak jsme zastavili a David se šel podívat k rybníku. Když se vrátil, tak nám řekl, že se musíme vrátit. Došli jsme na hráz rybníka a tam nám David řekl, že si to místo máme dobře zapamatovat.

Na Šimperk byl pořádný kopec, ale my nejsme žádné máčky a zvládli jsme to. Na Šimperku jsme se opět posilnili a prošli si celé okolí. Zahráli jsme si kvíz, který obsahoval 5 otázek a seběhnutí na hráz, zapamatování si šesti obrázků, vyběhnutí nahoru a namalování jich. Také jsme si zahráli schovku, ta mě bavila. Když jsme skončili se schovkou, tak jsme učili nováčky vodáckou hymnu. Pak jsme se sbalili a sešli k těm třem domkům a na loučce, která byla za nimi, jsme udělali nástup.

Na něm nám David vysvětlil, že budeme přepalovat provazy, které tam umístila Pindruše s odborným dohledem Marie. Druhá část úkolu byla zahlazení ohniště. Po rozchodu jsme šli vytrhat drny tam, kde budeme mít ohniště. Potom jsme se vrhli na dřevo a zapálit oheň. První jsme přepálili provaz my, Delfíni, potom Albatrosi a nakonec Potápky. V zahlazování vyhráli Albatrosi a Potápky a my jsme byli poslední. Po skončení soutěže jsme cvičili nástup a pokřik. Nacvičili jsme ho a vydali se na cestu do Šumné.

Na Šumnou jsme vedli celý oddíl já a Leoš. Došli jsme na louku u Šumné a tam jsme hráli hru, kde jsme se měli bez mluvení seřadit podle věku a pak podle abecedy. Taky jsme hráli raky. Potom jsme udělali nástup a šli jsme směr Šumná.

Na nádraží v Šumné naučili David, Léna a Hanka děti Lístek padá. Ve vlaku jsme zpívali Jazykolamy, Lístek padá a Vajdu. Na nádraží ve Znojmě jsme udělali nástup a rozešli se do svých domovů.

Radek

< Předchozí Další >