9.9.2000 - Schůzka nováčků

Sešli jsme se v 8:00 hod. jako každou sobotu. Po nástupu se šlo na rozcvičku, abychom rozhýbali naše ztuhlá těla. Poté by měla začít "normální oddílovka", ale místo toho se začala celá loděnice a všichni přítomní připravovat na událost, která je jen 1x za rok. Na hřišti se chystaly různé hry. V loděnici se začalo uklízet. Třetí stanoviště bylo u lodí, které se chystaly na vodu. Mezi tímto zmatkem byla odeslána Hanka s Honzou do starého města, kde měli sraz nováčci, kteří se nechali "naverbovat" od našich "vyslanců". Hned poté, co byli všichni nováčci přivedeni k loděnici, začaly se hrát nějaké hry, u kterých jsme se trochu seznámili.

Když jsme skončili s těmito hrami, rozdělili jsme nováčky na dvě skupiny. Jedna z nich dokazovala své schopnosti na hřišti a druhá se snažila vyzkoušet pár uzlů. Hned, jak se obě skupiny vystřídaly, šlo se na vodu. Tam jsme se snažili vysvětlit nováčkům, že to, co mají v ruce, je pádlo, že se tím dá ta loď řídit a zkoušeli jsme s lodí různé manévry. Po návratu jsme končili.

Jana

Dodatky

V sobotu 9. září jsem se šel přihlásit do vodáckého kroužku NEPTUN. Ze začátku jsme hráli seznamovací hru - sedím, myslím, miluju. Potom jsme se rozdělili na dvě skupiny. První hrála hry a druhá vázala uzly, potom jsme se vyměnili. Hry se měřily na čas. První byl slalom s pingpongovou pálkou a míčkem proběhnout kolem třech kýblů. Druhá hra byla opičí dráha čarodějnice. Třetí lovení ryb. Čtvrtá byla sek sekyrou na střed, mě se podařilo seknout 1mm od středu. V páté hře se házelo třemi míčky do kýble na čas. Zvládl jsem to za 3 sekundy. To bylo z her všechno. Potom jsme se projeli na rybářských lodích. Úplně na konec jsme měli nástup a s pozdravem AHOJ jsme šli domů.

Jura Bulín

< Předchozí Další >